108 участници се включиха в традиционната щафета

снимки: Община Севлиево

Сто и осем състезатели се включиха в традиционната празнична щафета, която е част от програмата за Празниците на Севлиево. За първа година в състезанието се включиха и ученици от училищата в с. Душево и с. Шумата.

Състезателите бяха разделени в пет възрастови групи, а купите на победителите връчиха преподавателите по физическо възпитание и спорт Гергана Стоянова и Стефан Кацарски.

Изображение - 1891

Класирането:

5-6 клас – купата спечели отборът на ОУ „Стефан Пешев“, следван от отбора на СУ „Васил Левски“, трети останаха учениците на ОУ „Христо Ботев“, четвърти - отборът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Душево.

7 клас – победител е отборът на СУ „Васил Левски“. Второто място е за лекоатлетите на ОУ „Стефан Пешев“, а трети са момчетата и момичетата на ОУ „Христо Ботев“. На четвърто място е отборът на ОУ „Васил Левски“ с. Шумата, а петото място е за отбора на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Душево.

8 клас – победител е отборът ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“. Лекоатлетите от СУ „Васил Левски“ останаха втори.

9-10 клас – победители са юношите и девойки от ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“. На второ място са участниците от СУ „Васил Левски“, а третото място е за втория отбор на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“.

11-12 клас – купата грабнаха бегачите на СУ „Васил Левски“. Второто и третото място е за двата отбора на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“.