430 картички се състезаваха в конкурс за най-добрата

430 творби се състезаваха в четири възрастови категории в конкурса за коледна картичка. Жури в състав с председател Велизар Захариев и членове: Рени Ковачева, художник и Виктория Христова, ръководител на Младежкия център - Севлиево, имаха нелеката задача да определят победителите. Критериите за оценка бяха: изработване на коледна картичка от един автор; изработване на коледна картичка самостоятелно, без пряка намеса в изработката на ръководител; оригиналност; степен на сложност на изработената творба.
На 14 декември, съгласно статута на конкурса, бяха излъчени следните победители по категории:

Първа възрастова категория – 0-6 г.
I място – Преслава Йорданова Христова на 5 г. от ДГ „Пролет“
I I място – Северина Сергеева Славчева, на 6 г. от ДГ „Слънце“, филиал 2
I I I място – Дерия Сабриева Юсеинова, на 5 г. от ДГ „Пролет 1"
Поощрителни награди получиха Йоан Николов Николов, Стелиян Иванов Стоянов, Паулина Средков и Траяна Тихомирова Василева от ДГ „Радост“ и Мартин Колев Пенев от ДГ „Пролет“ 1.  

Втора възрастова категория – 7-10 г.
I място – Андрея Андреева Маринова, 8 г.
I I място – Айсу Южмедин Бежкова, 8 г.
I I I място – Виктория Емилова Вичева, 8 г., ОУ „Стефан Пешев“
Поощрителн и награди бяха пирсъдени на Дияна Гечева, Дария Йонкова, Кремена Георгиева, Петър Радославов и Ния Лумпарова. 

Трета възрастова категория – 11-15 г.
I място – Павела Дончева Вачева, 11 г.
I I място – Ренета Иванова Николова, 13 г. СУ „Васил Левски“
I I I място – Рая Радославова Петрова, 11 г
Поощрителни награди: Десислава Николаева Цонева, 14 г., СУ „Васил Левски“, Радослава Савчева Станчева, 14 г., ОУ „Хр. Ботев“ с. Добромирка, Габриела Доброславова Петрова, 14 г., СУ „Васил Левски“ и Ивайла Найденова Илиева, 11 г. НЧ с. Кормянско.

Четвърта възрастова категория – 16-19 г.
I място – Ива Филева, 16 г. СУ „Васил Левски“
I I място – Елица Бенева, с. Г. Росица
I I I място – Мария Начева, 16 г., ЦНСТ

Награди за най-оригинално пожелание на коледна картичка:
I място – Павела Дончева Вачева, 11 г., ОУ „Стефан Пешев“
I I място – Емилия Филипова Янкова, 12 г. с. Сенник
I I I място – Надихан Йовчева, 11 г., с. Добромирка

Специална награда на МКБППМН – Община Севлиево
Антон Мартинов Антонов, 6 год. ДГ „Слънце“ филиал 2

Грамоти за най-активно участие в конкурса за коледна картичка от детска градина или училище се присъждат на:
ДГ „Слънце” – гр. Севлиево
ДГ „Пролет” IV А група
ДГ „Пролет” III група
ДГ „Радост”
ДГ „Радост” група Бърборино
ДГ „Радост” група Усмивка
ДГ „Пролет” група Бърборино
СУ „Васил Левски”
ОУ „Христо Ботев”
ОУ „Стефан Пешев”
ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров”
ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Душево

източник: Община Севлиево

Пет награди за „Upstream Voices” от "Сребърна Янтра“
Култура
Гала Ботева на върха - с награда на кмета на Шумен
Култура
Надежда Ботева бе в екипа, открил кръст с частица от Христовото разпятие
Култура
Ценка Горалова бе член на международното жури на "Орфей в Италия"
Култура
Мая Ананиева направи дарение на галерия "Асен и Илия Пейкови"
Култура
Крепостта Хоталич „тръгва“ на пътуваща изложба
Култура
Румяна Халачева представи "Дълбините на древността"
Култура
Сградата на Регионалния исторически музей - национален паметник на културата
Култура
"Северняшки гайтани" ще разлюлее зала "Дан Колов" на 13 октомври
Култура
Първа самостоятелна изложба откри Велизар Захариев
Култура
За семейството - в Деня на християнското семейство, в библиотеката
Култура
Перфектното звучене на трио "Звън" усъмни жури в синбеците
Култура
Михаил Костадинов дари наградата си от "Севлиево рок"
Култура
Певците на СУ "Васил Левски" бяха с удостоени със "златен славей"
Култура
Фотографията - едно много красиво хоби
Култура
С "Имало едно време..." започва легендата за стъклото
Култура