Бронз за Боян Ботев на ултра крос триатлона в Приморско
Боян Ботев (в дясно на снимката) с бронзов медал от ултра крос триатлон в Поморие

Боян Ботев - треньор на спортен клуб по плуване "Викинг-2008" и състезател на клуба, зае трето място в категория 50+ на провелия се в Приморско ултра триатлон „Лъвско сърце“. Надпреварата за поредна година дава шанс на спортисти да покажат върха на своите спортни и волеви качества.

В състезанието се включиха 455 участници от цялата страна. Севлиево, в лицето на спортен клуб „Викинг-2008“, бе представен от 59 годишния Боян Ботев.

На старт са 455 участници, сред тях единствен севлиевец Боян Ботев, който финишира трети

Стартът бе даден от плаж „Перла“ на 5 септември точно в 7:00 часа. След силно плуване в трикилометровото изпитание в открити води, Ботев премина и втората дисциплина от 116 км планинско колоездене в красивата Странджа планина с над 1500 м положителна денивелация и около 40 км изключително трудно и опасно трасе.

Общо 140-километровото изпитание бе завършено с 21 км бягане в пресечена местност в близост до резерват Ропотамо.

А до финала, след трудни последни километри, състезателят финишира за 10 часа, 44 минути и 32 секунди.

При завръщането си Боян Ботев сподели, че целта на участието му е да мотивира състезателите за поставяне по-високи спортни и житейски цели и да им покаже, че с много труд, постоянство, вяра и любов всичко се постига.