Четири нови медала за самбистите на клуб "Раковски"

От държавния личен отборен шампионат по самбо за кадети и кадетки
Четири нови медала за самбистите на клуб

Снимка: СК "Раковски" - Севлиево

Четири медала - два сребърни и два бронзови, е рамносметката от участието на севлиевския клуб по самбо и джудо "Раковски" в Държавния личен отборен шампионат по самбо за кадети и кадетки.

Надпреварата се проведе на 1 октомври в Троян, а целта е да се определят шампионите в тази възраст и състава на националния отбор за предстоящото световно първенство в Ереван, Армения.

СК по самбо и джудо "Раковски" участва с 6 състезателя. При кадетките в кат. 54 кг Хана Халил спечели сребърен медал, при кадетите в кат. 64 кг Илхан Халил  се класира втори, а Мартин Петров се окичи с бронзово отличие.

В кат. 58 кг Недялко Дамянов остана на трето място, а Здравко Димитров (кат. 64 кг) и Десислав Йончев (кат. 71 кг) останаха извън призовите места.

От клуба изказва благодарност към Калин Кънчев за транспорта и подкрепата по време на състезанието, както и към всички родители.