Дъжд и адреналин на трасе "Горна Росица" днес
снимки: БФМ и Община Севлиево

115 пилоти от България, Румъния, Турция, Сърбия, Гърция, Молдова, Хърватия и Унгария застанаха днес на старт на трасе „Горна Росица” в надпреварата от Европейския шампионат в класовете ЕМХ65 и ЕМХ85, и четвъртия кръг на Републиканския шампионат в МХ2, МХ1 и МХ.

Дъждът, който се изля над трасето в събота, по време на квалификациите, и днес следобед, създаде някои неудобства на организатори и състезатели, но истината е, че направи бягането по-атрактивно и вдигна до най-висока степен адреналина на публиката. Най–потърпевши бяха пилотите от МХ1, които трябваше да карат втория си манш при тежки условия.

В Европейския шампионат ЕМХ 65 краен победител от двата манша стана румънеца Мариус Поповици, следван от унгареца Ласло Течи и сънародника му Ноел Занош. Българският пилот Радостин Михайлов се нареди 7-ми.

При ЕМХ 85 победител стана хърватеца Никола Хранич, втори - Адам Коваш от Унгария и трети -  Кристоф Якоб, също от Унгария.

За Републиканския ни шампионат в МХ Веселин Малинов (МСК Севлиево) финишира първи, следван от Юлиян Райчев (МСК Панчо Рейсинг тийм) и Захари Томов (МХ Шулц). Водачът в генералното класиране и победител във всички три кръга от началото на сезона Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг) си тръгна от Севлиево само със спечелен първия манш, във втория не е бягал.

Севлиевската гордост Хакан Халми зарадва публиката, която не криеше подкрепата си за него, с две победи в МХ2 от 4-ия кръг на Републиканския шампионат. Истински герой излезе Хакан, който завърши бягането без преден калник, след като падна в началото на първата обиколка. Във втория манш обаче нямаше никакви проблеми и от старта до финала водеше колоната на пилотите.  Втори и трети в МХ2 завършиха Георги Георгиев и Любомир Васев.

Румънският състезател Адриан Радута днес вдигна купата за първо място в МХ1, като към нея прибави трофея на „Спорт тото” за най-бърза обиколка в квалификациите. Втори в крайното класиране завърши Калоян Илиев, пилот на МСК Севлиево, трети - Ивелин Манев от "Моторейсинг"- Варна).