Дванайсет медала от международен турнир си отвоюваха севлиевските джудисти

Севлиево онлайн

Четиринайсет състезатели, дванайсет медала, снимка: СК "Раковски" - Севлиево

Дванайсет медала отвоюваха състезателите на спортен клуб по самбо и джудо "раковски" - Севлиево от международния турнир в Баня Лука (Босна и Херцеговина).

В състезанието участваха над 700 състезатели от 18 държави, а севлиевските джудисти бяха представени от 14 момчета в три възрастови групи. Ето и класирането на нашите състезатели:

При родените 2011-2012-2013 г.:
Константин Иванов - 1-во място в кат. 30 кг.;
Иво Тодоров - 1-во място в кат. 38 кг.;
Йоан Иванчев - 3-то място в кат. 42 кг.;
Владимир Фукаров - 2-ро място в кат. 60 кг.

При родените 2009-2010 г.:
Николай Дамянов - 1-во място в кат. 50 кг.;
Тодор Тодоров - 1-во място в кат. 60 кг.

Мартин Петров - 2-ро място в кат. 66 кг.;
Десислав Йончев - 1-во място в кат. 66 кг.

От клуба изказват благодарност на своите състезатели, както и на бивши спортни деятели - членове на клуба, помогнали в подготовката за участие на спортистите в турнира. Огромна благодарност изказват и на Димо Стефанов и приятели на клуба, които обезпечиха транспортирането на децата до състезанието.

Още едно успешно представяне записаха състезателите от клуба по самбо и джудо в последните дни. На 30 септември Панагюрище беше домакин на Държавен личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст.

Изображение - 12695Отборът, взел участие в държавния шампионат в Панагюрище, снимка: СК "Раковски" - Севлиево

Многофункционалната спортна зала "Арена Асарел" прие надпреварата, в която се включиха 381 състезатели от цялата страна. Севлиевският клуб представиха шест състезатели: Николай Дамянов стигна до финалната схватка в категория 50 кг, която загуби и остана със сребърен медал; в категория 60 кг Недялко Дамянов спечели бронза след шест изиграни срещи, като загуби единствено своята полуфинала; в категория 66 кг Десислав Йончев се нареди на 7-мо място, но в конкуренция със 70 състезатели, а Борислав Найденов, Тодор Тодоров и Здравко Димитров останаха извън първите десет.

И това участие не мина без приятелска подкрепа. От клуба благодарят на "Еди Стобарт Лоджистикс България" и нейния управител Иван Шишков, както и на родители и бивши състезатели за подкрепата по време на състезанието.