Търсене

Джудистите на Севлиево обраха медалите от турнир в Троян

На 4 и 5 ноември 2017 г. Троян бе домакин на Осмия традиционен турнир по джудо "Троян 2017", организиран от СК по джудо "Чавдар" и Община Троян. В съревнованието мериха сили 207 джудисти от 15 клуба в страната. Севлиевският клуб по самбо и джудо "Раковски" участва с 21 състезатели в различните възрастови групи. Имаме и шампиони: в група деца Николай Дамянов стана шампион в категория 24 кг, а Хана Халил отвоюва първото място в категория 36 кг.

Изображение - 1962 При юноши младша възраст златен медал извоюва Тихомир Елков, кат. 30 кг, а при юноши старша възраст шампионската титла грабна Милко Керемедчиев в категория 60 кг. В отборната надпревара СК по самбо и джудо "Раковски" спечели купа за 3 място след отборите на "Шун джудо" град София отбора на домакините "Чавдар", град Троян, който стана шампион. Ето как се представиха и останалите ни състезатели. При децата Пламен Станев - 3 място в кат. 27 кг, Тихомир Елков и Недялко Недялков - 3 място в кат. 30 кг, Александър Станев - 5 място, кат. 30 кг,  Илхан Халил - 3 място, кат. 34 кг, Мартин Петров - 3 място, кат. 38 кг, Десислав Йончев - 3 място, кат. 38 кг, Петър Владимиров - 5 място, кат +38 кг, Генади Георгиев - 5 място, кат +38 кг и Елина Генова - 3 място, кат. 40 кг.

При юноши младша възраст Цанко Станев - 2 място, кат. 30 кг, Недялко Недялков - 3 място, кат. 30 кг,  Илхан Халил -2 място, кат. 34 кг, Радислав Симеонов - 3 място, кат. 34 кг, Мартин Петров - 5 място, кат. 38 кг, Христо Илиев - 7 място, кат. 38 кг, Марко Марев - 5 място, кат. 42 кг, Ники Донев - 3 място, кат. 50 кг, Лъчезар Цачев - 2 място, кат. 60 кг.

При юноши старша възраст Радислав Симеонов спечели 3 място в кат.38 кг, Лъчезар Цачев - 3 място, кат. 60 кг, Владимир Георгиев - 3 място кат. 60 кг.

Децата от клуба бяха част от тренировъчния лагер в Троян, който се проведе в дните през ваканцията, преди провеждането на турнира. Там нашите състезатели имаха възможност да натрупат опит и нови знания от треньора на националния отбор по джудо и преподавател в НСА "Васил Левски" сенсей Свилен Скерлев, информират от клуба в Севлиево.

Треньорския щаб изказва за пореден път своите огромни благодарности към невероятните родители на децата,  г-н Момчил Кънев управител на "Никипласт-М" АД,  както и  "Дженерали застраховане" АД.