Джудистите ни - изключителни в сериозна конкуренция

Изключително представяне на джудистите от клуба по самбо и джудо "Раковски" на Държавния личен шампионат, който се проведе в събота и неделя в столичната зала "Арена Армеец".

На 27 февруари надпреварата бе за мъже и жени до 23 години. Нашият клуб се записа с трима състезатели в конкуренция с 270 джудисти от 45 клуба от цялата страна. Много силно бе представянето на Теодор Пейков, който се класира втори в категория до 81 кг и така показа, че севлиевската школа продължава да бъде сред водещите у нас. За съжаление останалите двама - Денислав Братованов - в категория 60 кг и Христо Маринов - в категория 66 кг, отпаднаха от състезанието.

На следващия ден, 28 февруари, бе шампионатът за момчета и момичета. 450 състезатели влязоха в битката за призовите места, представители на 52 български спортни клуба. Севлиево се записа в състезанието със 7 момчета и 2 момичета. Ето и тяхното представяне: Радислав Георгиев в категория 30 кг стана втори, след шест изиграни срещи, Преслава Данева при момичетата се класира на трето място в категория 52 кг, Хана Хамил,  за която това участие в състезание беше дебют, извоюва седмо място при 32-килограмовите и Венцислав Йорданов стана седми в категория 50 кг.

Изключително представяне на състезателите, удовлетворени сме всички, сподели днес треньорът Ивайло Досев. И отправи благодарности към Момчил Кънев за финансовата подкрепа на състезатели и треньори, за да участват в шампионатите на страната.