Етър разби с 5:1 Севлиево
снимка: sport-vt.com

„Етър” разби с 5:1 „Севлиево”, като водеше с 4:0 още до 21-ата минута, в дебюта на новия си старши треньор Ферарио Спасово, информира sport-vt.com.  Двубоят бе гледан и от националния селекционер Ивайло Петев, който заяви, че „Етър” задължително трябва да играе в професионалния футбол. Мачът започна вихрено и в мрежата на гостите, които тази пролет имаха 4 победи и едно реми, заваляха гол след гол. Още в 3-ата минута Байчев стреля отляво и Любо Генчев засече топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада.

Старт на попаденията даде отново Петър Димитров в 6-ата минута, след като при центриране на Кямил отляво с глава забоде топката в мрежата – 1:0. Още при следващата атака започналият като титуляр Радослав Байчев центрира прецизно и Любо Генчев засече топката отблизо за 2:0.

В състава на гостите личаха познати имена като Искрен Писаров, Мирослав Иванов – Деко, Добри Петров, Павлин Иванов, Младен Николаев, Стефан Крачунов и др. В 15-ата минута Мартин Николов проби отляво и центрира остро, а Цветомир Ненков от „Севлиево” засече топката в своята врата – 3:0.

Гостите също тръгнаха масирано в атаки и това направи двубоя открит, двуостър и много приятен за гледане. Добри Петров нанесе остър удар в 18-ата минута, но вратарят на етърци Емил Михайлов спаси. Нов опасен удар на Петров бе майсторски отразен от Михайлов.

Петър Димитров от „Етър” пък се измъкна и технично прехвърли излезлия вратар, но топката падна зад напречната греда. В 21-ата минута обаче Любо Генчев отляво намери Димитров, чийто удар отблизо едва не скъса мрежата – 4:0! Нов красив параболичен удар на Петър Димитров предизвика овациите на публиката, но топката мина на сантиметри над гредата.