Гергана Иванова - играч на вечерта в мач на България срещу Турция
Гергана Иванова - играч на вечерта, снимка: bball.bg

Националният отбор за жени до 20 години записа важна победа на Европейското първенство в Косово. Българките надвиха Турция със 70:58 и се приближиха до полуфиналите на турнира.

Сред най-добрите за българския отбор бе Гергана Иванова, която заслужи приза за играч на вечерта на bball.bg.

175-сантиметровата баскетболистка, чиито първи стъпки в баскетбола започват от Севлиево, се отчете със 17 точки, които допълни с 5 борби, 4 асистенции, 4 откраднати топки и 1 чадър за 33 минути на паркета и коефициент 23, пише за нея bball.bg

Туркините поведоха в първата част, но до края на полувремето момичетата ни наваксаха и се оттеглиха със скромна преднина на почивкаата. Второто полувреме започна с тотална доминация на българския отбор, който спечели третата част с 27:13 и до края не позволи на съперника да навакса.

Тази вечер, 8 август, от 17:30 ч. българките играят срещу Румъния, която влезе във втората групова фаза с актив 2-0. Нашите вече имат две победи над този съперник по време на подготовката.