Хана Халил и Елина Генова - шампионки на България по самбо

Хана Халил и Елина Генова от клуба по самбо и джудо „Раковски“-Севлиево станаха шампионки на страната на провелия се на 21 и 22 април в София Държавен лично-отборен шампионат по самбо. Хана, която през февруари стана държавен шампион в джудо, се състезава при момичета в категория 36 кг, а успехът й е абсолютно заслужен, смятат нейните треньори. Тотално надигра съперничките си и другата наша шампионка – Елина Генова, която се състезава в категория 41 кг.

На крачка от върха при момчетата в категория 38 кг. остана Мартин Петров, с отлично проведени срещи до финала, където обаче отстъпи на съперник от Бургас. Другите наши представители не успяха да достигнат до борба за медалите. В отборната надпревара при момичетата севлиевският клуб спечели купа за трето място след отборите на Троян и СК "Локомотив" - София.

В неделния ден се проведоха схватките при момчета младша възраст, в които участваха 209 състезатели от 34 клуба. Четирима състезатели имаше „Раковски“ Севлиево. Цанко Станев се окичи с бронзово отличие, а в категория 38 кг Радислав Симеонов игра за трето място, но загуби и остана пети. Другите двама наши състезатели отпаднаха в по-ранния етап на надпреварата.

Веднага след държавния шампионат, на 23 април, отборът пътува до Тетевен, където проведе контролни срещи със състезатели от клуб по джудо в град Ница, които са на подготвителен лагер в спортната база на планинския град. Проведоха се много оспорвани схватки, които са от огромно значение за натрупване на опит на децата от клуба. Треньорът и мениджърът на френския клуб изявиха желание да върнат визитата и ще гостуват на севлиевските джудисти утре, 25 април, в залата по джудо при спортна зала "Дан Колов".

От клуба по самбо и джудо изказват благодарност към родителите на състезателите за транспортирането на децата до София, както и на  хората, които помагат - "Дженерали застраховане" АД  и  Момчил Кънев - управител на "Никипласт-М".