Търсене

„Империя“ и „Виктория“ са на осминафинал за купа "Габрово"

„Империя“ и „Виктория“ са на осминафинал за купа "Габрово&q

Отборите на „Империя“  и „Виктория“ си осигуриха място на осминафиналите в 26-я традиционен турнир по футбол на малки врати за купата на Община Габрово, след като постигнаха втори победи в предварителна група II. След успеха с 2:1 над „Паралел“ на старта, севлиевският „Империя“ надигра с категоричното 5:0 „Община Габрово“.

Георги Камбуров изведе гостите напред през първото полувреме. След почивката Силян Силянов, Христо Христов и Стефан Цанков покачиха на 4:0, а Камбуров с втория си гол в срещата фиксира крайното 5:0.

Не по-малко категоричен успех постигна и тимът на „Виктория“. Братя Кожухарови и компания надиграха убедително миналогодишния полуфиналист „Паралел“. Радослав Гутев откри резултата в 3-та минута. Последваха пропуски на севлиевци, които удариха и две греди, преди Александър Маринов да покачи на 2:0. Две минути след почивката Станислав Димов върна за кратко надеждите на „Паралел“ с попадение за 2:1, но „Виктория“ реагира бързо и Захари Михайлов възстанови разликата от два гола. В минутите до края Пламен Кожухаров, Радо Гутев и Кристиян Иванов направиха победата изразителна – 6:1.

Изображение - 2051 С актив от по 6 точки „Виктория“ и „Империя“ заемат първите две места в групата и в двубоя по между си само трябва да определят първенеца на група II. „Община Габрово“ и „Паралел“ пък ще спорят за третото място, което също дава билет към осминафиналите. Двата мача са в сряда, 17-и януари.

В група III първа победа постигна отборът на „Дестима лес“. Сухиндолската селекция записа най-убедителния успех от началото на 26-я турнир – 9:0 срещу севлиевския „Спарта“. Ще се запомнят седемте гола в мача на Димитър Кушев, който оглави и голмайсторската листа. Нападателят вкара първите две попадения в срещата и всичките пет гола за тима си през втората част. По един път във вратата на „Спарта“ се разписаха Борислав Гецов и Йордан Йорданов.

С успеха „Дестима лес“ излезе на второ място в класирането с 3 точки, колкото имат и „Титан гард“ и „Севлиево 2017“. Тези два състава ще се срещнат в понеделник от 18 часа. Другите два мача от програмата за 15-и януари са от втория кръг в група IV: „Рио“ – „Pasta Gabrovo“ от 19.00 и „Стеф“ – „ФК Старо село“ от 20 часа.

Източник и снимки: Общински спортни имоти Габрово