Исай Исаев, Мартин Петров и Илхан Халил са златни медалисти от турнира по джудо "Ботева слава"

Исай Исаев, Мартин Петров и Илхан Халил са златни медалисти от турнира по джудо

Двайсет състезатели, 13 медала и две купи е равносметката след турнира, снимка: СК "Раковски"

Исай Исаев, Мартин Петров и Илхан Халил от клуба по самбо и джудо "раковски" в Севлиево станаха златни медалисти в международния турнир по джудо за деца и кадети "ботева слава". Турнирът се проведе на 5 ноември в Козлодуй, а в конкуренция влязоха 260 състезатели от страната и чужбина. Спортен клуб "Раковски" бе представен от 20 състезатели в отделните възрасти.

Исай Исаев стана шампион при най-малките, в категория 42 кг. В същата възрастова група Йоан Иванчев се нареди втори, а Иво Тодоров, Емил Ненчев, Аркан Сопотлиев, Светлин Станев и Кристияна Колева спечелиха бронзови медали. Мартин Иванов (кат. 34 кг) загуби борбата за бронзово отличие, Константин Иванов (кат 30 кг) остана извън призовите места.

В следващата възраст Николай Дамянов (кат. 46 кг) и Мелиса Халил (кат. 40 кг) спечелиха сребърни медали, Тодор Тодоров загуби схватката за трето място, Владимир Фукаров се нареди седми, а Борис Петров (+60 кг) остана извън първите десет.

При кадетите след севлиевски финал  Мартин Петров е шампион, а Недялко Дамянов остана със сребърен медал. Илхан Халил също успя да се изкачи на най-високото стъпало (кат. 66 кг), като бе обявен за най-техничен състезател на турнира. В същата категория Десислав Йончев остана на трето място. Александър Станев и Борислав Найденов останаха на пето място.

В отборното класиране в мъжкия профил Клуб по самбо и джудо "Раковски" е на първо място, а в комплексното класиране в двата пола - на трето. Равносметката от участието на клуба е 13 медала и две купи.

Изключително съм щастлив, че нашите деца бяха част от този празник. Домакините, в лицето на председателя на клуба по джудо "Олимпия" - Козлодуй Мария Братова бяха създали изключително стройна организация, перфектно посрещане на състезатели и треньори, както и невероятно красиви медали. Поклон  и респект към работата на организаторите, сподели треньорът Евгени Генов.

От ръководството на клуба изказват благодарност за подкрепата на Калин Кънчев, на родителите, на всички, които ги подкрепят и най вече на всеотдайността на децата. Огромно благодаря и на  Eddie Stobart logistics Bulgaria и Bedouin за осигурения транспорт до град Козлодуй, споделя още Евгени Генов.