Изключителни за пореден път севлиевските каратеки
Осем златни, четири сребърни и два бронзови медала, плюс две купи за най-техничен състезател донесоха севлиевските каратеки

На 24 и 25 април т.г. се проведоха Националните първенства по Карате ШинКиокушин карате за деца на  10, 12 и 14 г., кадети и кадетки и юноши и девойки старша възраст. Севлиевският куб по карате беше представен от 17 състезатели.

При децата в надпреварата се включиха 11 каратеки, от тях 9 заслужиха места в класирането.

Преслава Христова (до 10 г.) освен че стана шампион, получи приз за най-техничен състезател. Шампиони в същата възрастова група станаха и Александър Косев и Самир Кокоров, а Георги Илиев се класира трети.

При децата до 12 г. първо място зае Галин Георгиев, второ - Радостин Рачев и на трето се класира Белгин Мехмедов. За съжаление Хакан Ходжев не успя да влезе в тройката.

При 14-годишните първото място спечели Константин Матев с много силно представяне. На второ място Ерос Огнянов, като на финала се срещна с Константин Матев и така сътвориха изцяло севлиевски финал.

В тази група не успя да влезе в призовата тройка друг наш състезател - Ивайло Ганев.

При кадети и кадетки севлиевският клуб представиха петима състезатели. Александра Златанова грабна заслужено златото и купата за най-техничен състезател. Според треньора й Тихомир Тотев Александра е направила много силно представяне. Без сериозна конкуренция беше и Мариан Савов, който също се окичи със златен медал. На второ място останаха Ангел Антонов и Самуил Стоянов.

В тази възрастова група Христо Добрев не успя да се класира.

При юношите без всякакво затруднение Севдалин Савов се качи на най-високото стъпало на стълбичката.

Равносметката: изключително силно представяне на севлиевския клуб по карате ШинКиокушин, което донесе осем златни, четири сребърни и два бронзови медала. Като добавка - две купи за най-техничен състезател.

Има и още: Александра Златанова, Ангел Антонов, Севдалин Савов и Мариан Савов ще бъдат включени в националния отбор за Европейското първенство в Румъния, което трябва да се проведе през ноември тази година.

Ръководството на клуба изказва благодарности на своите състезатели, както и на Община Севлиево и фирмите "Пламико", Идеал Стандарт-Видима", "Хамбергер България", "Гален", "Глобал лес", "Драшков ИМ" и "М Прес".