Клубът по самбо и джудо стана отборен първенец в турнир в Елена
Момчетата, донесли купата за отборен първенец

На 9 ноември т.г. Спортен клуб по самбо и джудо "Раковски" участва в два турнира – в Козлодуй и Елена, като от Елена състезателите се завърнаха с купата на отборен първенец.

В Козлодуй се проведе традиционния турнир за деца, който тази година бе с участието на 290 състезатели от 22 отбора от България, Сърбия, Русия и Румъния. Севлиевският клуб представиха момичетата на отбора.

При родените 2009-2010-2011 г. Мелиса Халил спечели бронзово отличие в кат. 28 кг, Хана Халил при 52-килограмовите и Преслава Данева в кат. 63 кг загубиха схватките си за бронзови медали.

Момчетата от клуба участваха в турнир в град Елена. Състезанието се проведе по много интересен регламент. В сутрешния сеанс се проведе индивидуална надпревара, а след обяд отборна. Ето класирането в индувудуалната надпревара:

Борис Деянов - второ място, кат. 55 кг;

Според треньорите Ивайло Досев и Евгени Генов отборното първенство е било много интересно за децата, тъй като се е играла отборна среща между два отбора по реда на категориите. Победител е отборът с повече победи. Този вид състезание е много емоционално зареждащ, защото децата подкрепят своите съотборници с всички сили, за да може отборът да победи.

Спортен клуб по самбо и джудо "Раковски" успя да спечели първото място и бе награден с купа, като отборен шампион на турнира.

От клуба за пореден път изказват благодарност към родителите за осигурения транспорт до Козлодуй и Елена, за подкрепа по време на състезанията, както и на хората, съпричастни към дейността на клуба - "Дженерали застраховане" АД  и Момчил Кънев - управител на "Никипласт-М".