Косара Ботева е сред най-добрите ултра-триатлонистки

Косара Ботева по време на състезанието, снимка: клуб "Викинг-2008-Севлиево"

За поредна година Приморско посрещна стотици смелчаци на различна възраст в традиционния ултра-триатлон „Лъвско сърце“.

Участниците - 386, се раздадоха докрай, за да завършат състезанието, а габровката Косара Ботева, за която участието в триатлона беше дебютно, завоюва бронзов медал.

Стартът бе даден от плаж „Перла“ на 7 септември точно в 7:00 часа. След трикилометрово изпитание в открити води Косара завърши трета за 1:06:37 ч. Във втората дисциплина 116 км. планинско колоездене състезателката бе най-бърза сред жените и показания резултат от 06:03:18 ч. я придвижи до втора позиция преди последната дисциплина 21 км. бягане в пресечена местност. Много трудни последни километри  които състезателката преодоля за 02:51:36 ч., като допусна да бъде задмината от една конкурентка. Последва успешно финишира  за 10:11:17 ч. под аплодисментите на многобройната екзалтирана пубика, която подкрепяше всички състезатели от самото начало.

Виктория Данова спечели при жените с  9:40:00 ч., сребърен медал за Ася Борисова с постижение от 10:01:20 ч. и бронзово отличие за Косара Ботева в генералното класиране. Косара бе първа при жените във възрастова група 18-29 год. и 31-ва от 132- ма регистрирали се мъже и жени в категория ултра.

Изображение - 2888

В надпреварата се впуснаха 365 мъже и жени, снимка: клуб "Викинг 2008-Севиево"

Косара Ботева започва спортната си кариера в клуб по спортно ориентиране „Узана“ в Габрово с поредица от успешни участия на национално и международно ниво. Преминава с успешни изяви и през школовката наклуба по колоездене „Георги Одрински“ и колоездачен клуб „Янтра – Исполин“. Кратка едномесечна подготовка за участието в триатлона тя води с отбора на спортен клуб „Викинг 2008 – Севлиево“, под грижите и контрола на треньора по плуване Боян Ботев, който сподели, че след състезанието Косара се чувства изключително мотивирана за начало на продължителна, планирана и целенасочена подготовка за следващото издание на състезанието.