Малките каратеки показаха характер в Пазарджик

Много добро представяне направиха малките каратисти на клуба по карате с треньор сенсей Тихомир Тотев в държавното първенство по шинкиошин за кадети и кадетки, което се проведе на 2 април в Пазарджик. Севлиевският клуб участва с петима състезатели - трима във възрастовата група до 12 години и двама при до 16-годишните.

Заслужено първото място при малките извоюва Александра Златанова, в категория 43 кг. В същата възрастова група трето място спечели Ангел Антонов, категория 38 кг, като двете му срещи са спечелени с вазари.

Изображение - 1410

Мариян Савов в категория 43 кг спечели последните си две срещи с вазари и стигна до полуфинал, който загуби, ощетен от съдиите.

Теодора Петрова, в категория 60 кг, е беше "брутално ощетена от съдиите", коментираха участници в състезанието, заради което треньорът сенсей Тотев подаде жалба към федерацията.

Синан Ходжев в категория 65 кг загуби полуфинала и се класира трети, макар че направи много силна игра, сподели неговият треньор.

За участието в състезанието от клуба благодарят на фирмите "Омон Секюрити", "Пламико", "Хамбергер" и магазини "2 плюс 2".