Силни стартове в двата почивни дни записа Михаил Костадинов, перфектна организация на вело надпревара направи клуб "Хоталич"

Емилия Димитрова

Състезателите на "КООП" триумфират, снимка: фейсбук

За втора година Колоездачен клуб “Верея", с подкрепата на Община Стара Загора, организира състезание по МТБ "XCМ Купа Верея - Стара Загора" 2023 г. Състезанието е част от календара на Българска Федерация Колоездене.

Състезателята на клуб КООП Михаил Костадинов от Севлиево завърши втори с своята категория (юноши 14-18 г.) в конкуренция с 33 състезатели и се класира на трето място в общото класиране с по-малко от две секунди разлика от втория в класирането.

Само ден по-рано Костадинов взе участие в състезание от Държавния шампионат за 2023 г. в дисциплината Крос Кънтри Олимпик. Състезанието се проведе на мотополигон "Горна Росица" край Севлиево и бе организирано и домакинствано от колоездачен клуб "Хоталич". Костадинов завърши втори в категория "юноши до 19 г.", неговият съотборник Виктор Енев грабна купата за първото място, а клубът "КООП", към който Михаил Костадинов се приедини по-рано тази година, спечели отборната надпревара.

Маршрутът, който състезателите трябваше да преодолеят бе с дължина 3.8 км. и имаше сумарно изкачване 80 метра за обиколка. Асфалтовата част от трасето е 100 метра. Уникалното на състезанието е, че осигурява 85% видимост.

Състезателят на севлиевския клуб "Хоталич" Александър Иванов финишира пети във възрастова група момчета до 15 г. , съотборникът му Михаил Димитров завърши десети. Победата в тази група бе за колоездачен клуб "Лястовица" - Казанлък.

Състезанието премина при много добра организация, за която състезателите благодариха на клуб "Хоталич" в социалната мрежа фейсбук.