"ММ Севлиево" оглави класирането по футбол на малки врати
снимка: Общински спортни имоти Габрово

Отборът на „ММ Севлиево“ оглави класирането в предварителна група V на 26-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово след първото завъртане. Селекцията на Михо Боев се възползва от грешната стъпка на „Шести участък“ (3:3 срещу 11-то) и след успех с 4:1 над „ВиК“ излезе начело.

Севлиевският тим обаче не стигна лесно до победата. След чудесни изяви на вратаря Красимир Марков и попадение на Делян Недялков в последните секунди на първата част, на почивката „ВиК“ изненадващо се оттегли с аванс – 1:0. През второто полувреме отборът на „ММ Севлиево“ намери верния ритъм. Цветомир Додуров изравни в 26-а минута, а Добрин Петров в 32-та изведе тима от съседния град напред в резултата. В минутите до края Додуров и Петров записаха по още едно попадение за крайното 4:1.

Във втория ден от турнира „Севлиево 2017“ измъкна победа с 4:3 над „Спарта“. Севлиевският сблъсък беше решен две минути преди края с попадение на Павел Десев. Съставът на „Севлиево 2017“ поведе с 2:0, с голове на Павел Йорданов, а Боян Христов намали на 2:1 преди почивката. Минута след подновяването на играта за втората част Стефан Стефанов направи резултата 3:1, но „спартанците“ не се отказаха и с два бързи гола на Добрин Димитров и Георги Иванов възстановиха равенството. Все пак последната дума имаше Десев, който донесе трите точки на „Севлиево 2007“ и временното първо място в групата.

В началото на турнира в група II успешно започна съставът на „Империя“. В здрав севлиевски сблъсък „Империя“ надигра миналогодишния полуфиналист в турнира и водач в групата „Паралел“ с 2:1. И трите попадения паднаха през втората част. Георги Камбуров и Момчил Савов дадоха аванс от 2:0 на „Империя“. Галин Илиев върна един гол в 38-та минута, но за повече нямаше време и „Паралел“ тръгна в турнира със загуба.

източник: Общински спортни имоти Габрово