Над 100 ученици се включиха в лекоатлетическа щафета
снимки към текста: Община Севлиево

Над сто ученици от пет училища взеха участие в традиционната есенна лекоатлетическа щафета, която символично слага начало на ученическите игри. За първи път щафетата се проведе в парк „Казармите“ и бе посветена на Деня на Севлиево 14 октомври, информират от Община Севлиево.

При най-малките участници, ученици в 5 и 6 клас, купата спечели отборът на СУ „Васил Левски“. На второ място е отборът на ОУ „Стефан Пешев“, гр. Севлиево, а третото място за учениците на ОУ „Христо Ботев“, в Севлиево.

При седмокласниците първото място завоюва отборът на ОУ „Стефан Пешев“, на второ място са лекоатлетите на СУ „Васил Левски“, трети са момчетата и момичетата на ОУ „Васил Левски“, с. Шумата. В групата на 8 клас купата вдигна отборът на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“, втори са лекоатлетите на СУ „Васил Левски“.

Във възрастова категория 9-10 клас юношите и девойки на СУ „Васил Левски“ завоюваха първото място, на второ място се класираха участниците от първия отбор на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ , а вторият отбор на  училището стана трети.

При най-големите, 11 и 12 клас, спринтьорите от втория отбор на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ бяха най-бързи. След тях в класирането са юношите и девойките на СУ „Васил Левски“ и първият отбор на  ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“.                             Преподавателите по физическо възпитание и спорт Таня Куцарова и Стефан Кацарски  връчиха наградите на победителите.

Предстои старта на „Ученически игри 2018/2019 година“ със срещите по футбол, които ще се проведат на тренировъчните игрища на ДЮШФ в парк „Черничките“ от 22 до 31 октомври 2018 г.