Търсене

Над 80 лекоатлети се включиха в ученическа щафета

Повече от осемдесет лекоатлети от ОУ „Стефан Пешев“, СУ „Васил Левски“ и ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ пробяга трасето от 600 метра в тррадиционната ученическа щафета. Надпреварата се проведе на 17 май в парк „Черничките“, а отборите бяха от по четирима.

При най-малките, 5-6 клас, първо място завоюва отбора на СУ „Васил Левски“, на второ се класира ОУ „Стефан Пешев“;

Изображение - 1567 Във възрастовата група 7-8 клас първенци станаха бегачите на ОУ „Стефан Пешев“, следвани от лекоатлетите на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ и СУ „Васил Левски“; В групата 9-10 клас първа е щафетата на  ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ /първи отбор/, второ място за СУ „Васил Левски“ и трето за спринтьорите на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ /втори отбор/; R при най-големите, 11-12 клас, победител е отборът на СУ “Васил Левски“, следван от двете щафети на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“.

На победителите бяха връчени купи от Община Севлиево.

От 2 до 4 юни в спортна зала „Дан Колов“ ще се проведат финалните състезания по бадминтон от програмата на ‚Ученически игри 2016/2017 г.“ – 8-10 клас. Срещите в предварителните групи и спорът за класиране от 5-то до 10 място ще се играят в петък и събота, а финалите са в неделя.