Нови купи във витрината на "Идеал Стандарт-Видима"
снимки към текста: "Идеал Стандарт-Видима"

За поредна година работниците спортисти от „Идеал Стандарт – Видима“ представиха компанията в петнайстото издание на Работническия спортен фестивал. Над 1700 спортисти от 14 страни мериха сили в игрите в курорта Албена.

Спортистите от „Идеал Стандарт – Видима“ се представиха най-добре в силовите спортове. В плажната борба второ място и сребърен медал заслужи Йоана Христова, а Галина Енчева се нареди трета и спечели бронзово отличие. Отборно тимът ни получи купата за трето място.

В състезанието по вдигане на пудовка Емил Ралинов извоюва трето място и стигна до бронзов медал. Отборно, заедно с Кристиян Братованов и Александър Филев, тимът ни спечели купата за трето място.

В комплексното класиране за купата на КНСБ „Проф. Д-р Желязко Христов“„Идеал Стандарт – Видима“ дели 4-то – 5-то място с представителите от Сливен.

Работниците спортисти на  „Идеал Стандарт – Видима“ отново показаха, че желанието на фирменото ръководство да подкрепя развитието на спорт се реализира в действителност, тъй като се възпитава  екипност в работата, по-висока здравна култура и желание за по-здравословен начин на живот и емоционална мотивация.

В Албена се проведоха и отрасловите работнически игри. Повече от 100 състезатели на 19 организации от страната взеха участие в шест вида спорт. Нашият отбор, в състав: Христо Христов, Недка Стойнова, Христо Георгиев, Даниела Минчева, Христо Ганчев, Татяна Сомлева, Георги Тинчев, Стефка Бешковска и Николай Димитров, се представи достойно в различните дисциплини. Заслужени аплодисменти получиха за второто място и сребърните медали в дисциплината теглене на въже.

Купата за фейърплей също вече е във витрината на СО на „Идеал Стандарт-Видима”.

Организатори на спартакиадата са Българската работническа федерация “Спорт и здравe” към КНСБ. Участваха спортисти от Русия, Израел, Мексико, Украйна, Полша, Румъния, Македония, Литва, Португалия, Италия, Иран, Сърбия, Беларус и България.