Търсене

Община Севлиево е санкционирана заради нагласени обществени поръчки

Община Севлиево е санкционирана заради нагласени обществени поръ

МЕСТНИ ИЗБОРИ 2019

Настоящият кмет д-р Иван Иванов публикува обширна информация, с която се хвали на обществеността със санирани училища и детски градини в Севлиево. До тук добре!  Това, което Иван Иванов спести на севлиевци обаче е, че за изпълнението на този проект „Енергийна ефективност на образователната инфраструктура в град Севлиево” са наложени финансови корекции от Управляващия орган на ОП „Региони в растеж”. Това означава, че в процес на изпълнението са констатирани нарушения от общинската администрация в обществените поръчки, свързани с поставянето на ограничителни условия като критерии за подбор и незаконосъобразна методика за оценка.

Общо 9 финансови корекции са наложени за този проект, който е на стойност 4 625 041,38 лв. и за останалите 2 проекта, които Общината изпълни по Оперативната програма. Финансовите корекции са в размер между 5% и 10% от стойността на договорите.

За нарушения в обществената поръчка Министерството на Регионалното Развитие и Благоустройството (МРРБ) санкционира община Севлиево и за проекта: „Подобряване на енергийната ефективност на сградата на Районна служба „ПБЗН” гр. Севлиево, със стойност 325 004,19 лв.

И другият проект, с който кметът Иванов се хвали – за санираните 23 многофамилни жилищни сгради на стойност 4 660 845,57 лв., е с глоба за опорочена процедура за възлагане.

Заради нагласените  критерии и методики в обществените поръчки, с цел да се спечелят от определени фирми, наложените финансови корекции в хиляди левове са за сметка на общинския бюджет, т.е от джоба на всички нас севлиевци, които плащаме за некачественото и непрозрачно управление на д-р Иван Иванов.

И в потвърждение на това искам да го попитам -  хасковската фирма, която „честно спечели” поръчката за санирането на училищата и детските градини, колко още обществени поръчки й подарихте и на каква стойност? Колко договора в Севлиево е изпълнила и изпълнява тази фирма и нейните производни?  И как съвсем случайно надзорната фирма, която трябва уж да следи коректното изпълнение на проекта, е също от Хасково?

От вчера пък се тръби, че „Община Севлиево стартира процедурата по изграждане на обходен път на град Севлиево. След направения анализ от Агенция “Пътна инфраструктура” (АПИ), става ясно, че този път е изключително необходим” – защо сега, защо по време на избори? Това , че ни е необходим такъв път е ясно още с новината , че ще се прави тунел през Шипка. Нужно ли е да недоволстваме по сайтове, групи и в медийното пространство, за да бъдем чути? Нужно ли е да се публикуват снимки и клипове в социалните мрежи на несвършената работа на кмета Иванов и тогава да се предприемат мерки за отстраняване на проблемите? А после той да споделя как променя града с „Работа”! Да, работа виждаме по време на предизборната му кампания, взехме често да го виждаме и из града – с флаерчета, които да раздава и да събира електорат. А къде беше последните 4 години? А, вярно, харчеше европейските средства, които нарича 43 млн. инвестиции. Та питам аз, колко от тези инвестиции отидоха към Хасково и околия, и какво остана за Севлиево?

Богомил Петков

 

КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ

 

Коментари (0)
Подредба: Сортирай
Все още няма коментари
Коментирай:
Изпрати
* Коментарите се одобряват от администратора на сайта преди да бъдат публикувани!