Осем медала завоюваха севлиевските каратеки в турнира "Румъния оупън", пет от тях са златни

Севлиево онлайн
Осем медала завоюваха севлиевските каратеки в турнира

Отлично представяне записаха севлиевските състезатели от клуба по карате шинкиокушинкай от Международното първенство "Румния оупън", което се проведе на 8 октомври в румънския град Сибиу.

Клубът участва с осем състезатели във възрастовите групи 12, 16 и 21 години, а равносметката е пет златни,един сребърен и два бронзови медала.

В групата на до дванайсетгодишните Преслва Христова (до 40 кг) завоюва първо място. Александър Косев (до 35 кг) - първо място, като на финала в същата категория се срещна със съотборника си Галин Георгиев и Галин остана втори. Още едно първо място - за Георги Беджов, до 12 год. и до 39 кг. В същата възрастова група, но в по-горна категория, до 40 кг, Георги Илиев също грабна златото.

Във възрастива група до 16 год. Ерос Огнянов (55 кг) стана трети, в същата възрастива група Мариан Рачев в катег. +75 кг се класира убедително на първото място.

При младежите до 21 год. Севдалин Савов се класира на трето място.

В турнира взеха участие 48 клуба, севлиевският се класира отборно на трето място.

Състезателите и ръководството на клуба изказват благодарност на всички, помогнали за това участие: Община Севлиево, фирмите "Пламико", "Идеал Стандарт-Видима", "Месокомбинат Севлиево 1929", "Омон секюрити сървис", "Драшков ИМ", "Гален", "М-Прес" и др. От клуба благодарят и на родителите, пътували с отбора и подкрепяли децата по време на спортната надпревара.