Осем състезатели спечелиха пет медала за клуба по карате

Състезателите, представили севлиевския клуб, снимка: Клуб по карате Шинкиокушин Севлиево

На 3 ноември т.г. Пловдив бе домакин на Републиканска купа по карате Шинкиокушин. Състезанието бе за деца до 10, 12 и 14 г.

Клубът по карате в Севлиево участва с осем състезатели и в трите възрастови групи. В групата на до 10-годишните се състезаваха Нели Лалева и Радостин Савов. В по-горната възраст - до 12 г., се състезаваха Ангел Антонов, Константин Матев, Мариян Савов и Габриел Николов и при най-големите, до 14 г. - Александра Златанова и Иван Петев.

Ангел Антонов стана първи в средната възраст. Той участва в надпредварата в категория до 41 кг.

Константин Матев стана трети при 12-годишните в категория до 32 кг. В същата възрастова група на трето място в категория +49 кг се класираха Мариян Савов и Габриел Николов. В най-голямата възраст, до 14 г., в категория +59 кг, Иван Петев завоюва второ място.

За съжаление останалите трима състезатели не успяха да влязат в призовите места. Александра получи тежка травма на единия крак още при първата си среща и загуби двубоя.

Състезателите бяха водени от Сенпай Боян Ботев и Сенпай Ирена Трифонова.

От клуба благодарят за подкрепата на фирмите "Омон Секюрити", "Пламико", "Ханбергер България" и "Глобъл лес".