Отборът "Млад огнеборец" на ПГМЕТ е областен първенец

Младите огнеборци на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров", снимка: РДПБЗН - Габрово

В изключителна конкуренция учениците от ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров” в Севлиево за пореден път станаха областен първенец в състезанието между младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“.

Младите огнеборци на Гимназията по механоелектротехника спечелиха първо място с общ резултат от 1023 точки от двете състезателни дисциплини: „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м. щафетно бягане с препятствия”, като показаха освен сили, знание и умения при преодоляване на препятствията.

На 78 точки след победителя останаха учениците от Средно училище "Максим Райкович" в Дряново, които впечатлиха с висок спортен дух и добра физическа подготовка.

Бронзовите медали, само с точка по-малко от сребърния медалист, заслужиха децата от Основно училище "Стефан Пешев" в Севлиево, четвъртото място бе за отбора на Основно училище "Неофит Рилски" в Габрово.

Изображение - 9333

Състезанието е заключителен етап на обучението на младежките противопожарни отряди в област Габрово за учебната 2020/2021 г. Въпреки усложнената епидемична обстановка бяха подготвени четири отбора от училищата в областта и привлечени над 60 ученици, които придобиха знания и опит за справяне с критични ситуации и ликвидиране на пожари в начален етап.

Обучението шестнайста година е под патронажа на Швейцарската пожарна служба в град Тун.

Младите огнеборци получиха грамоти и купи, осигурени от Община Севлиево, РДПБЗН - Габрово и „Сдружение за подпомагане на партньорството Тун – Габрово“ от гр. Тун, Швейцария.