Пет златни и два сребърни медала завоюваха състезателите на Клуба по карате в турнира за купа "Черно море"

С купите и медалите, снимка: СК по карате Севлиево

Традиционния международен турнир по карате шинкиокушин за купа "Черно море" отново събра в Бургас над 200 състезатели от България, Румъния, Казахстан, Украйна, Израел, Гърция. Турнирът беше успешен за севлиевския клуб, представен от 10 състезатели, които донесоха общо седем медала.

Златните медали отвоюваха: при децата - Александър Косев, при кадети - Константин Матев в категория 50 кг. В същата възрастова група до 55 кг Ангел Антонов също стана златен медалист, като финалната среща спечели с много тежък нокаут.

Третата титла в тази възрастова група спечели Мариан Савов в +80 кг.

При девойките първо място завоюва Александра Златанова, която спечели срещите си с впечатляващо силна и отлична, според треньора й, игра.

При мъже втора дивизия дебютантът Ахмет Кадишев си спечели сребърен медал в категория 80 кг. В същата възрастова група Петър Петров в категория +90 кг също стана сребърен медалист.

За съжаление другите трима наши състезатели Ерос Огнянов, Преслава Христова и Галин Георгиев не успяха да се класират в призовата тройка.

Турнирът се провежда за единайсти път и е за деца, кадети и юноши.

От клуба благодарят на своите състезатели и спонсори.