Петър Петров се изкачи до 5-та позиция след Тайланд

Българинът и севлиевец Петър Петров (Kawasaki Racing Team) завърши на 7-мо място в клас МХ2 с актив от 26 точки и се изкачи до пета позиция в генералното класиране на Световния шампионат по мотокрос, след бягането в Тайланд.  Другият българин Майкъл Иванов (Marchetti Racing) направи най-доброто си състезание от началото на първенството и се нареди на 16-та позиция в Гран при на Тайланд.

Петров започна първия манш със седми избор на линията и в крайна сметка завърши шести, като изоставаше от победителя Джефри Херлингс (Холандия, КТМ). На старта на втория манш Петров бе блокиран от паднал състезател и в първата обиколка беше в дъното на колоната от 26 пилоти, но успя да се пребори за десета позиция. Отлично беше състезанието и за втория българин в шампионата Майкъл Иванов (КТМ), който завърши на 15-о място.

Следващият кръг на Световният шампионат по мотокрос е в Европа, на 28 март, на пясъчното трасе във Валкенсуорд.