Петър Петров стартира в Тайланд от 6-та позиция

Тази неделя, на 6 март, е вторият кръг от Световното първенство по мотокрос. Домакин на надпреварата е Тайланд, а севлиевецът Петър Петров ще стартира от 6-та позиция. Шестото място след първия кръг от световната надпревара Петър извоюва, след като натрупа 30 точки актив миналата седмица в Катар и финишира шести както във втория манш, така и в крайното класиране. Наблюдатели споделят, че стартът в Катар е бил изключителено зрелищен, а малшанс е лишил нашето момче от място на подиума.

В клас МХ2 на стартовата решетка за първия кръг на Световното по мотокрос застанаха двама български състезатели – Петър Петров (Kawasaki Racing Team) и Майкъл Иванов (Marchetti Racing). Първия манш Майкъл Иванов завърши 19-ти. Във втория пилотът от Троян тръгна 17-ти, но падна малко след старта и въпреки, че не завърши манша, си осигури първите 2 точки в световния елит.

Петър Петров не направи добър старт в първия манш и потегли извън топ 10, но навакса до седма позиция. Проблем с мотора на Бенуа Патурел (Yamaha) му позволи да мине още едно място напред и да финишира 6-ти. Във втория манш Петров тръгна много по-добре, нареждайки се на четвърта позиция. Четири обиколки преди края на състезанието обаче падна, което изигра решаваща роля за крайното му класиране.