Петима плувци представиха Севлиево на държавното за деца

Състезателите на "Викинг 2008" с треньора Боян Ботев

От 23 до 25 ноември в покритият 25 метров басейн на спортен комплекс „ Младост” в Пловдив при изключително голяма конкуренция се проведе държавното лично отборно първенство по плуване за деца. В надпреварата участваха 430 състезатели на 11 и 12 г., от които 233 момчета и 197 момичета от 50 плувни клуба.

Спортен клуб „Викинг2008-Севлиево” бе успешно представен от Симона Кисьова (11 г.), Никола Белоев (12 г.), Радостин Пенков (12 г.), Теодор Дончев (11 г.) и Дарий Бончев ( 11 г.).

По регламент всеки състезател има право да участва в пет дисциплини, като класиране сред първите 24 във всяка дисциплина носи определен брой точки според стойността на постижението , които определят и отборното класиране. Като първа дисциплина всички състезатели покриват норматив в задължителната входяща дисциплина ( ENTRY) на 200 м св. стил. Никола Белоев, Дарий Бончев, Теодор Дончев и Симона Кисьова успяха да преодолеят входящия норматив и продължиха състезанието. Най-добре от отбора ни се представи Никола Белоев , който успя да се класира на 10-то място в дисциплината 50 м бътерфлай. Дарий Бончев бе най-добър в дисциплината 50 м бътерфлай, в която зае 33-то място, а на 100 м съчетано и 50 м гръб се нареди на 36-та позиция. Теодор Дончев успя да се класира на 52-ро място в дисциплината 400 м св.стил. С най-добро лично постижение Симона Кисьова заслужи 40-то място в старта на 50 м гръб.

Завършилото състезание показва необходимост от още по-добре планирана , организирана и качествено изпълнена работа за запазване на извоюваните в последните години позиции и достигане нивото на водещите клубове в страната, смята треньорът на отбора Боян Ботев.