Търсене

Призови места за каратистите ни от купа "Асеновградска крепост"

Призови места за каратистите ни от купа "Асеновградска креп

Снимката е илюстративна

С едно първо, две втори и три трети места се завърнаха състезателите ни по карате шинкиокушин от участието си с състезание за националната купа "Асеновградска крепост", което се проведе на 15 октомври в Асеновград. Участие взеха деца от 10 до 14-годишна възраст от клубове цялата страна. Повече от двеста деца се включиха в надпреварата, сред тях петима състезатели от севлиевския клуб.

Във възрастовата група до 10 години Константин Матев, в категория до 28 кг, се класира трети, а Ангел Антонов в същата възрастова група и в категория до 34 кг бе най-добър и заслужено извоюва първото място.

При до 12-годишните Александра Златанова в категория до 38 кг стана втора, а Мариян Савов, който се би в категория до 43 кг - трети.

При най-големите - до 14-годишна възраст, Севдалин Савов в категория до 54 кг се класира трети.

Състезанието е последното за тази година от спортния календар на Федерация Българско Карате Шинкиокушин преди европейското първенство в София в края на ноември. А за да се подготвят за него другата седмица състезатели от клуба по карате в Севлиево заминават на лагер в Пловдив заедно с националите на страната.

Въпреки че всички от севлиевските състезатели са в челната тройка на своите възрастови групи в надпреварата за купа "Асеновградска крепост", треньорът сенсей Тихомир Тотев е недоволен. "Времето за подготовка бе недостатъчно, можехме да имаме повече първи места", коментира той за sevlievo-online.com.