Редно беше: купа "Севлиево" остана в Севлиево

Четири златни, пет сребърни и шест бронзови медали извоюваха състезателите на спортен клуб "Тервел 2006" от провелия се на 24 юни в Севлиево национален турнир по таекуон-до ITF за деца. Севлиевци освен, че обраха медалите, спечелиха купата и в комплексното класиране. Втори останаха Армейски спортен клуб "Тракия", гр Пловдив, а трети - АБЦ гр. София.

Златните ни медалисти са Абедин Мехмедов, Велко Ботев, Росина Камбурова и Кристиан Пашов. Не им отстъпваха по можене Симеон Стефанов, Кристиана Тодорова, Радостин Николов, Ферай Ахмедова и Антони Станиславов, сребърните медалисти в първенството.

При изключително добра организация премина турнира, който откри заместник-кметът инж. Красимира Йорданова. Да уважат събитието в спортна зала "Дан Колов" дойдоха заместник областният управител Росен Цветков, председателят на ОбС Севлиево Здравка Лалева, гранд мастър Ким Унг Чол - вицепрезидент на Международната федерация по таекуон-до ай ти еф, областният експерт на Министерство на младежта и спорта г-жа Стефанова и други гости.

Над 140 състезатели от цялата страна влязоха в битка за купа "Севлиево". Севлиевският клуб се включи в надпреварата с 17 таекуондисти.