Само ЦСКА изпревари севлиевския клуб по самбо "Раковски"

На 20 април т.г. в зала "Миньор" Перник се проведе Държавния личен шампионат по самбо за момчета. В състезанието участваха 227 състезатели от 36 клуба, като отборът на клуба по самбо и джудо "Раковски" в Севлиево представиха пет деца.

В категория 34 кг Александър Станев завоюва  шампионската титла за 2019 г., а Недялко Дамянов в същата категория се изкачи на трето място на стълбичката за награждаване, спечелвайки бронзов медал. При 42-килограмовите Илхан Халил достигна до финала, където загуби (не без съдийска помощ) от представителя на Видин. В същата категория другият наш представител Десислав Йончев загуби борбата за бронзов медал. Мартин Петров стана трети в своята категория 46 кг.

Евгени Генов с купата за второ място на отбора от Севлиево

В отборното класиране отборът на СК по самбо и джудо "Раковски" спечели купа за второ място, като преди него се нареди единствено ЦСКА с еднакъв брой  медали и като стойност -1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови, но с по-голям брой участници.

На 21 април Държавмния личен отборен шампионат по самбо за юноши и девойки младша възраст, в който участваха 201 състезатели от 32 клуба. Севлиево бе представен от три момичета, а резултатите са: сребърен медал за Хана Халил в категория 47 кг, Елина Генова  е седма, а Преслава Данева загуби борбата за бронзов медал.

Треньорският щаб изказва огромна благодарност към родителите за транспорта на децата и на г-н Момчил Кънев - управител на "Никипласт-М".