Седем каратеки донесоха пет медала от националното в Шумен

Медалистите - на първа линия с купи и грамоти, снимка: Клуб по карате Севлиево

Александра Златанова завоюва златен медал в категория до 14 г. и до 50 кг на провелото се на 4 май т.г. национално първенство по карате шинкиошун за деца до 10, 12 и 14 години. Златен медал отвоюва при момчетата и нейният връстник Ангел Антонов в категория до 45 кг.

В същата възрастова група Мариан Савов стана втори в категория до 65 кг.

При дванайсетгодишните севлиевският клуб по карате има още два медала - сребро за Константин Матев в категория до 35 кг и сребро за Ерос Огнянов в кагория до 38 кг.

За съжаление най-малкия ни участник, Радостин Савов в групата на до 10 годишните, не успя да се класира след две продължения и "не дотам правилно отсъждане на главния съдия", сподели треньорът на отбора сенсей Тихомир Тотев. Извън класирането остана и Самуил Стоянов.

За участие в състезанието от клуба изказват благодарност на фирмите "Омон Секюрити", "Пламико", "Глобъл лес", "Хамбергер България", "Идеал Стандарт-Видима" и "Драшков ИМ".