Сенсей Тотев към каратеките: "Благодаря ви, деца! Гордея се с вас!"
Пореден триумф - 14 състезатели завоюваха 11 медала

С емоционален изблик треньорът на клуба по карате сенсей Тихомир Тотев изрече: "Благодаря ви, деца! Гордея се с вас!".

Повод за изблика му беше поредното изключително силно представяне на неговите състезатели на провелия се преди два дни в Пловдив турнир по карате ШинКиокушин "Купа Пловдив".

Надпреварата бе за деца на 10,12 и 14 години, а севлиевският клуб представиха 14 състезатели. Те донесоха 11 медала и две купи за най-техничен състезател - резултат, който обяснява удовлетворението и радостта на техния треньор.

На първо място при 10-годишните се класираха: Преслава Христова в кат. 32 кг. Преслава заслужи и купата за най-техничен състезател при момичетата в нейната възрастова група. Златни медали при момчетата завоюваха Александър Косев (кат.30 кг), Галин Георгиев (кат. 28 кг) и Радостин Савов (кат.43 кг).

При десетгодишните Георги Илиев (кат.34 кг), за когото състезанието беше дебютно, се класира трети.

Във възрастова група до 12 години се състезаваха Ивайло Ганев и Хакан Ходжев. За съжаление двамата не успяха да се класират в призовата тройка.

При децата до 14 г. Константин Матев (кат.45 кг) заслужи златото и като добавка купата за най-техничен състезател при момчетата в тази възрастова група. В същата категория другият наш състезател Ерос Огнянов не успя да влезе в призовата тройка.

Много тежки срещи имаше Ангел Антонов (кат. 55 кг). той игра на полуфинал и финал и напълно заслужено стигна до върха на почетната стълбица. До същото място се изкачи и Мариан Савов (кат.+ 65 кг), който "беше безапелационен и за пореден път доказа че е много над своите опоненти", коментира представянето му сенсей Тотев.

На второ място в тази възрастова група се класира Габриел Николов (кат.+ 65кг), който на финала се срещна с другия ни състезател Мариан Савов. Самуил Стоянов в същата категория остана трети.

По предварителна информация на това състезание нашият клуб завоюва най-много златни медали, сподели Тихомир Тотев, а състезанията до момента показват, че за клуба по карате годината, въпреки ограниченията, се очертава като изключително успешна.

Плувците ни записаха отлично представяне на турнира "Русалка"