Шест медала и купата за най-техничен състезал за севлиевските каратеки

Шест медала и купата за най-техничен състезал за севлиевските ка

Медалистите, снимка: Клуб по карате Севлиево

В събота, на 30 октомври т.г., Пловдив бе домакин на състезание по карате ШинКиокушин-Национална Купа "Пловдив". Надпреварата бе за деца на 10,12 и 14 години и в нея мериха сили над 200 каратеки от цялата страна.

Севлиевският клуб по карате участва с шестима състезатели, а равносметката след състезанието е четири златни медала, два сребърни медала и купата за най-техничен състезател, която стана притежание на Самир Кокоров.

Във възрастовата група на десетгодишните на първо място се класираха Преслава Христова в категория 36 кг, Александър Косев в категория 34 кг и Самир Кокоров в категория 26 кг.

В същата възрастова група Георги Илиев при трийсет и осемкилограмовите се класира втори.

В групата на до 12-годишните Галин Георгиев (32 кг) стана първи, а при до 14 години Ерос Огнянов (55 кг) завоюва второ място.