Шест медала спечелиха плувците на "Викинг-2008" от международния турнир за ветерани "Мастерс"

Шест медала спечелиха плувците на

Традиционно силно представяне направиха доайените-плувци на клуба по плуване "Викинг-2008" от турнира "Мастерс", който се проведе на 14 и 15 ноември в Бургас.

В тазгодишната надпревара участваха 187 състезатели от 15 плувни клуба от България и Гърция. Севлиевци представиха Павлина Станчева и Боян Ботев.

В индивидуалната състезателна програма бяха включени всички плувни стилове. Павлина Станчева (пета възрастова група, 45 – 49 г.) спечели бронзови медали в стартовете си на 50 и 100 м бруст, като плува близо до най-добрите си лични постижения.

В осма възрастова група (55-59 г.) Боян Ботев спечели златен медал в дисциплината 50 м св. стил и с още три сребърни отличия в стартовете на 100 м съчетано плуване, 50 м гръб и 50 м бътерфлай, окончетелно бе затвърдено отличното представяне на Спортен клуб "Викинг 2008-Севлиево“.

Много овации получиха най-възрастните участници в турнира - 85-годишната Милка Попова при жените и 90-годишният Тодор Керчев при мъжете. Състезанието бе празник на високият спортен дух, здравето, приятелските отношения и доказа на практика дълголетието на плувният спорт, сопделят севлиевските плувци, достойно представили клуба си и града.