Шест златни и два бронзови медала за мастърите плувци на Севлиево от турнир във Варна

На лявата снимка е Боян Ботев на върха на стълбицата, на дясната - Павлина Станчева на третото стъпало, колаж: "Севлиево онлайн"

С шест златни и два бронзови медала ще се помни участието на двамата севлиевски състезатели на клуб "Викинг-2008" на провелия се нa 20 и 21 юни във Варна Петнайсти Международен тypниp пo плyвaнe зa вeтepaни „Варна Macтъpc“.

Спортното събитие откри Здравка Йорданова, олимпийски шампион по гребане и председател на Българска Мастър Федерация.

В турнира стартираха над 150 мастъри  от Румъния, Унгария и България. СК „Викинг 2008 – Севлиево“ yчacтвa запомнящо се c двама състезатели, кoитo представиха блестящо севлиевския отбор.

Боян Ботев стартира в девета възрастова група, на състезатели между 65 и 69 години. Ботев спечели 6 златни медала в дисциплините 50 м св. стил, 50 м гръб и 50 м бътерфлай, а подобрените три национални рекорда на 100 и 200 м св. стил и на 100 м бътерфлай украсиха отличното представяне на отбора.

В шеста възрастова група (50-54 г.)  за севлиевския отбор плува Павлина Станчева, която затвърди успеха на клуба със спечените два бронзови медала в дисциплините 200 м св. стил и 50 м бруст.

Мастърите на Викинг 2008 - Севлиево оптимистично продължават подготовката си в очакване на Държавното първенство за 2026 год. на 50 метров басейн през септември, на което домакин е Сандански.