Силно представяне записаха плувците на севлиевския клуб "Викинг-2008" от турнира "Русалка"

Никол Иванова завоюва два сребърни и един бронзов медал. Треньорите й виждат в нея спортно бъдеще.
Севлиево онлайн
Силно представяне записаха плувците на севлиевския клуб

Успешни стартове направиха най-малките състезатели на клуба по плуване в Севлиево, снимка: "Викинг-2008"

При отлична организация и засилени противоепидемични мерки на 12 и 13 март закритият плувен басейн на Стара Загора бе домакин на Деветия турнир по плуване „Русалка”. В надпреварата участваха 265 състезатели от 26 плувни клуба, разпределени в три възрастови групи.

Спортен клуб „Викинг 2008-Севлиево“ беше представен от дванайсет състезатели. Много силно представяне имаха Никол Иванова - с най-добри лични постижения в дисциплините 100 м бътерфлай, 100 м гръб и 50 м гръб. Никол заслужено спечели два сребърни и един бронзов медал, като даде категорична заявка за бъдещи спортни успехи.

Изображение - 10498Никол Иванова, снимка: "Викинг-2008"

Два бронзови медала отвоюва Йоан Иванчев (роден 2012 г.). Медалите му донесе перфектното и с много желание плуване на 50 м св. стил и 50 м бруст.

Тея Илиева направи много успешени стартове в дисциплините 100 м съчетано плуване и 100 м св. стил и се класира на 4-то и 5-то място.

В друга възрастова група успешни стартове направиха най-малките състезатели на клуба. Александра Събчева и Йована Петрова при момичетата, Благовест Георгиев, Йоан Чолаков и Ивайло Пенчев при момчетата плуваха с голямо желание за добро представяне. За някои от тях това беше първо състезание от такъв ранг, което не се отрази на представянето им.

В дисциплината 50 м бътерфлай Александра Събчева се изкачи до 5-то място, а съотборничката й Йована Петрова достигна до 11-то място в класирането. В дисциплината 50 м св. стил при момчетата Благовест се класира на 13-то място, Ивайло на 21-во, Йоан достигна до 30-то място в класацията.

Изображение - 10495На старт, снимка: "Викинг-2008"

В група А при момичетата плува Анна Христова, а при момчетата Павел Петров, Християн Митев и Теодор Златанов. Анна Христова изпълни поставената задача като в дисциплината 200 м. св. стил покри норматив за участие в Държавното първенство на 25-метров басейн, а в дисциплината 100 м съчетано се класира десета. При момчетата на 100 м св. стил Павел Петров заслужи дванайсто място, а Християн стигна до 15-та позиция в класирането. Теодор Златанов е на 22-ро място в дисциплината 50 м гръб.

Много емоционални бяха стартовете в щафетното плуване. Отборът на момичетата успя да се класира на 7-мо място в дисциплината 4 х 50 м св. стил, а момчетата заслужено достигнаха до 9-то място в класирането.

Изображение - 10496

Отборът на СК „Викинг 2008-Севлиево“ засега успява успешно да представя клуба и основните спонсори Община Севлиево, „Идеал Стандарт - Видима“ и „Биомет“. Според треньорите Павлина Станчева и Боян Ботев състезанието се е отразило много положително в мотивационно отношение за състезатели и треньори. Предстоят усърдни тренировки в подготовката за достойно представяне и в следващите състезания от спортния календар на Българската федерация по плуване за 2022 г.