Сребърен и бронзов медал завоюваха джудистите в Панагюрище
Недялко Дамянов - със сребърен медал, Хана Халил - с бронзов, снимка: Клуб по самбо и джудо "Раковски"

Недялко Дамянов спечели сребърен медал на провелия се на 29 февруари в Панагюрище Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки младша възраст. Състезателят игра финал в категория 46 кг, който загуби и остана със среброто. Постижението му дава възможност да участва на Балканско първенство за  тази възраст през месец юни в Гърция, където ще защитава цветовете на  българския флаг.

При девойките в кат. 52 кг Хана Халил спечели бронзов медал.

В шампионата участваха 324 джудисти от 43 клуба в България. В оспорваното състезание клуба по самбо и джудо "Раковски" в Севлиево бе представен от петима състезатели.

В категория 34 кг Тихомир Минков достигна до девето място. В категория 42 кг Илхан Халил не успя да се класира в първите десет, а в по-горната категория, 46 кг Мартин Петров загуби схватката за бронза и остана пети.

Ден по късно, на 1 март отново Панагюрище домакинства Държавния личен шампионат по джудо за мъже и жени. И тук битката бе не по-малко оспорвана. Айдън Даудов (100 кг) и Христо Христов (+100 кг ) загубиха схватките за бронзови медали. Милко Керемидчиев, Денислав Братованов и Димитър Йовчев останаха извън десятката.

Треньорският щаб изказва своята огромна благодарност към всички участници за положените усилия, но и към родители за подкрепата. От щаба изказват благодарност и към хората, помогнали за участието в състезанието - Момчил Кънев - управител на "Никипласт-М", Николай Лазаров и Александър Драмалийски.

Плувците ни записаха отлично представяне на турнира "Русалка"