Сребро и бронз на държавното извоюваха състезателите на Цветан Друмев

Сребро и бронз на държавното извоюваха състезателите на Цветан Д

На 19, 20 и 21 май Велико Търново бе домакин на Държавния личен шампионат по бадминтон за момчета и момичета под 11 години. Севлиево бе представен от осем състезатели - Десислава Друмева, Мария Ангелова, Лора Пешкова, Здравко Димитров, Борис Добрев, Преслав Богданов, Венцислав Йонков и Денислав Факиров.

Дебютантите между тях - Борис, Денислав, Преслав, Венцислав и Денислав извоюваха поне по една победа, а утвърдените състезатели като Десислава, Мария и Здравко се представиха чудесно и след много добри игри се класираха сред най-добрите в тази възраст, похвали се треньорът Цветан Друмев.

Изображение - 1597 В шампионата участваха 55 момичета и 56 момчета от цялата страна, ето как се класираха нашите състезатели: 9-то място на двойки за дебютантите Преслав Богданов-Венцислав Йонков; 9-то място единично за дебютантката Лора Пешкова; 9-то място единично за Здравко Димитров; 5-то място единично на Мария Ангелова, която загуби четвъртфинала на крачка от медалите, в трети гейм, след много оспорвана среща и 5-то място на смесени двойки за Здравко Димитров - Мария Ангелова след загуба на четвъртфинала в трети гейм.

Трето място и бронзов медал завоюва Десислава Друмева на единично. Десислава загуби полуфинала от бъдещата шампионка Александра Василева (Първомай) с резултат 17:21 ,16:21, като на финала Александра победи финалистката от Хасково с резултат 21:8 ,21:10.

Вицешампионска титла и сребърен медал на двойки отвоюваха Десислава Друмева-Мария Ангелова, които в един много равностоен финал отстъпиха след няколко малшанса с резултат 15:21,20:22;

Ръководството на клуба благодари на всички свои състезатели за отговорната игра, за всеотдайността и борбеността на това Държавно първенство, сподели Цветан Друмев.