Талантливите ни деца на едно място събра Училищното настоятелство

Над 130 деца от Севлиево, с дарба и изяви в областта на науката и изкуството, събра в двора на Градската галерия снощи Училищно настоятелство-Севлиево. Поводът - традиционните отличия, които Настоятелството връчва в края на учебната и творческа година.

 

Младите хора привества заместник-кметът инж. Красимира Йорданова, която декларира, че Община Севлиево ще продължи да подкрепя своите деца, благодари на всички за успехите, вписали в историята на съвременно Севлиево и им пожела весело и безгрижно лято.

В sevlievo-online.com уважаваме всяко постижение на нашите деца, защото знаем, че зад всеки успех стоят труд, желание и постоянство. Затова правим уговорката, че имената на наградените ще публикуваме по реда, в който те бяха представени снощи, на самата церемония по награждаването. Наградите връчват Светла Георгиева - председател на Настоятелството и Надежда Гатева - член на УС на организацията.

От СОУ "Васил Левски" отличени бяха: 

Юлияна Mур с ръководител Наташа Колева, за присъденото й отличие за индивидуален изпълнител във втора възрастова група в VII-я Национален конкурс за рецитатори на руски език "Родом из детства";

Ренета Николова - завоювала III  място на kационалния конкурс за рисунка „Златна есен –плодовете на есента“;

Цветан Гатев - списъкът с неговите постижения е дълъг: трето място от Международния фестивал под знака на ЮНЕСКО „Звездите на Камчия” в категория „Волшебный голос Камчии”, сребърен медал от Националния конкурс „Пиленце пее“, лауреат на XIII Национален фестивал за фронтова песен „Альоша”, лауреат на XVI Национален фестивал на патриотичната и антифашистка песен „Сребърни чучулиги“, грамота от финалния кръг на Националното състезание „Ключът към музиката“, национален шампион, Лауреат, откритие и носител на златен медал от VII Български национален шампионат по фолклор „Евро фолк 2016“, носител на почетен знак на XX Старопланински събор „Балкан фолк 2016“ и притежател на диплом и III място във Втори фестивал на руската детска песен "Лейся песенка" – гр. София 2016;

Траяна Петрова и Симона Захариева за специалните им награди от 23-ия национален конкурс на национален клуб „Родолюбие“ за реферат;

Румен Гатев - II награда за индивидуален изпълнител във втора възрастова група в VII-я национален конкурс за рецитатори на руски език "Родом из детства";

Ния Златкова, Соня Цветкова Йозлем Юмерова, Ина Василева, Ния Неделчева, Ксения Димитрова, Габриела Георгиева, Стела Георгиева, Евдокия Димитрова, Ангел Гоцов, Симеон Малчев, Славена Давидова и Мила Ан Туан Буй - II място за групово изпълнение в VII-я национален конкурс за рецитатори на руски език "Родом из детства".

Веселин Конов - III място (отборно) в VIII-то национално състезание за ключови компетентности по природни науки; V място в XIV-ят национален конкурс по природни науки и екология:

Иван Михайлов и Симеон Славков - II място в националната олимпиада по техническо чертане 2016 г.;

Ивета Ботева - I място в национален ученически конкурс по цитат от Стефан Цанев (раздел поезия);

Ива Стоянова -  I  място и златен медал от международния фестивал под знака на ЮНЕСКО „Звездите на Камчия” в категория "Чародей на Камчия" и III-та награда за индивидуален изпълнител във втора възрастова група в VII-я национален конкурс за рецитатори на руски език "Родом из детства";

Яна Пенчева - IV-то място в националното състезание по ИТ и визуални изкуства „Аз мога – тук и сега”, в направление „Презентация” - Девин 2016 и участие в областния кръг на "Лингвистично кенгуру";

Михаела Минчева - III-то място в националното състезание по ИТ, информатика и визуални изкуства "Аз мога тук и сега", Девин, 2016 в направление „Презентации“;

Мирослав Цонев - VI-то място в националното състезание по ИТ, информатика и визуални изкуства "Аз мога тук и сега", Девин, 2016 в направление „Презентации“;

Мирела Донева - II място в Европейски фотоконкурс „Какво означава науката за вас?“;

Станимира Стойчева - Поощрителна награда от XVII–тия Национален конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството“ на Фондация „Еврика“ 2015;

Мартин Любенов - Поощрителна награда от XVII–тия Национален конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството“ на Фондация „Еврика“ 2015;

Емил Тотев - 7-ми в Националното състезание по ИТ и визуални изкуства „Аз мога – тук и сега”, в направление „Графичен дизайн” - Девин 2016;

Надежда Василева  - III място в XIV-ят Национален конкурс по природни науки и екология;

Маринела Белоева - II-ро място във фотоконкурс за ученици и студенти на тема „Светлинни явления в природата“ и II-ро място в Европейски фотоконкурс „Какво означава науката за вас?“;

Христо Хинков и Стоянка Славчева - Специална награда в 23-ия национален конкурс на национален клуб „Родолюбие“ за електронна  презентация;

Надежда Иванова и Преслава Иванова - II-ро място на националния кръг нa олимпиадата по ИТ, Монтана 2016, Оценка Отличен (5,75); специална награда за електронна презентация в 23-ия национален конкурс „Съединението прави силата“ на национален клуб „Родолюбие“ и специална награда за електронна презентация в 23-ия национален конкурс „Съединението прави силата“ на клуб „Родолюбие“; 

От Второ основно училище "Стефан Пешев" Училищно настоятелство Севлиево награди:

Кристиян Десев - II -ро място в състезанието по английски език „I can do it“;

Давид Стефанов - III -то място в състезание по английски език „I can do it“;

Лазарина Конова - III -то място в състезание по английски език „I can do it“;

Ивелина Венцеславова Йорданова – завоювала трето място в националния конкурс на ДК гр. Сливен „Щърко шарен, добре си ни дошъл“;

Габриела Доброславова Петрова - I-во място в областния кръг на олимпиадата по биология; I-во място в конкурса за рисунка на Детски комплекс „Пролет, здравей“;

Мартин Казанджиев - II-ро място за рисунка в конкурса „Пролет, здравей“

Певческа група за автентичен фолклор при Второ основно училище „Стефан Пешев“ – носител на приз „Янко Петров“ от XXVI Национален фолклорен фестивал „Янко Петров“ гр. Гълъбово;

Петър Николаев Монев - I-во място от XVI национален музикално-фолклорен конкурс „Орфеево изворче“ гр. Стара Загора в III-та група – тамбура;

Никола Павлинов Цанев - III-то място в област Габрово на състезанието „Математическо кенгуру;

Андрея Маринова – отлично представяне на национален конкурс за рисунка „Син съм на земя прекрасна“ – София и Национален конкурс за рисунка „Земя българска“ в гр. Нова Загора;

Елена Велешка - отлично представяне на национален конкурс за рисунка „Син съм на земя прекрасна“ - София;

Мартина Велешка - отлично представяне на национален конкурс за рисунка „Син съм на земя прекрасна“ - София;

Лилия Криндова - II-ро място в област Габрово на „Математичеко кенгуру“;

Десислава Цветанова Друмева - носител на специалната награда за живопис „Захарий Зограф“ на Община Самоков; награда за народно пеене „Розов цвят от дъгата“ – гр. Котел; втора награда от Национален събор – надпяване „Авлига пее“ с. Обединение, Област Велико Търново;

Максим Петров Станишев - I-во място в международен конкурс на „IKEA“ „Деца рисуват играчки за деца“; mриз в международен конкурс за рисунка „Как виждам бъдещето на моята планета“;

Мария Ивова Попова - награда „Златна палитра“ от международен конкурс в Македония;

Цветелина Веселинова Бойнова - III „в“ клас – диплом за високо постижение от международен конкурс в Македония;


Наградени солисти и групи на ВФ ,,Upstream Voices” от Международни и национални конкурси и фестивали за изпълнители на популярна музика  за учебната 2015- 2016 година, с художествен ръководител Ценка Горалова:

Квинтет ,,UPSTREAM VOICES DIAMONDS”- "Гран- При” от националния конкурс "Хармония”- Стара Загора – 2016 г.:Гала Ботева, Симона Захариева, Антония Пенева, Инна Иванова, Денислав Богданов;

Квартет ,,UPSTREAM VOICES” - "Гран- При” от международния конкурс "Сезони”- гр. Бургас, 2015 г. и първа награда на националния конкурс "Хармония”- Стара Загора 2016 г.: Яна Димитрова, Траяна Цанкова, Сияна    Калоянова, Стилияна Тодорова;

Гала Ботева - "Гран При” от "Music for kids”- Румъния 2015; "Гран При” от конкурса "Полските щурчета”- Полски Тръмбеш, 2015; "Гран При” "Euro Stars”- Малта 2016; първа награда от европейски поп-рок конкурс "Сарандев”- Добрич 2016; първа награда на национален конкурс "Песенна палитра”- Карлово 2016; първа награда "Звездици за Лора”- Свищов, 2016; първа награда на национален "Поп - рок - фест”- Несебър 2015; първа награда от национален конкурс "Нека да е лято”- Павликени 2015; трета награда от националния конкурс за популярна музика – Пловдив 2016 и награда на председателя на Общински съвет Велико Търново от международния конкурс "Сребърна Янтра”- 2015;

Симона Захариева - първи награди от националния конкурс "Път към славата” - София 2016, националния конкурс "Орфеева дарба” - София 2016, международния конкурс "Сезони” - Бургас 2015 и международния конкурс "Дъга над Клептуза”- Велинград 2015; втора награда от "Euro Stars”- Малта – 2016 и конкурса с международно участие "Нота по нота”- Пазарджик 2016; трета награда от националния конкурс "Звездици за Лора”- Свищов 2016;

Траяна Цанкова - 2 първи награди от международния конкурс "Euro Stars”- Малта 2016 и националния "Планински славей”- Плачковци 2015 и трета награда от международния конкурс "Сезони”- Бургас 2015;

Рая Петкова - ностел на трета награда от международни яконкурс "Сезони”- Бургас 2015, на специалната награда "Future Star” и "Euro Stars”- Малта 2016 и на специалната награда на Дирекция "Култура и културно наследство" на Община Свищов за 2016;

Ива Христова - трета награда от националния конкурс "Звездици за Лора”- Свищов 2016;

Денислав Богданов - втора награда от международния конкурс "Сезони”- Бургас 2015;

Виктория Гуглина - втора награда на националния конкурс "Път към славата”- София 2016;

Антония Пенева - трета награда в националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен - Пловдив, 2016;

Иван Димитров - две втори награди от конкурса "15 лалета” - Хисаря 2016 и националния конкурс "Поп - рок - фест”- Несебър 2015 и три трети награди от националния конкурс "Път към славата”- София 2016, "Звездици за Лора”- Свищов 2016 и "Планински славей”- Плачковци 2015;

Наградените деца от НЧ "Развитие-1870":

Соня Цветанова Цонева – първа награда за най-добра женска роля от ХІ  Национален фестивал на детско-юношеското театрално творчество „Малкият принц – 2016”;

Волен Ирманов – китара - първо място в национален конкурс „Музикални награди 2016” – Казанлък, специална награда на „Кремона България „ЕООД, специална награда от ХХ международен конкурс за класическа награда „Академик Александър Големинов” – Кюстендил;

Петър Монев – тамбура - първа награда от национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче” – Стара Загора;

Лилия Апостолова – пиано - втора награда от международен детски фестивал „Млади таланти” – София;

Силвия Петкова – пиано - втора награда от международен детски фестивал „Млади таланти” – София;

Стефани Тотева – пиано - втора награда от международен детски фестивал „Млади таланти” – София;

Константин Петров – първо място и медал от национален детски конкурс „Мадарският конник” – Шумен, първо място от национален детски конкурс-изложба „Пъстроцветна дъга” – Тръстеник, трето място от международен детски конкурс „С очите си видях бедата” – София;

Павла Минкова – първо място от Национален детски пленер „Амбелино” – Асеновград;

Тония Генова – първо място от Национален детски конкурс-изложба „Пъстроцветна дъга” – Тръстеник,второ място и медал от Международен детски конкурс за рисунка „Перник-2016”;

Румен Гатев – първо място и медал от национален детски конкурс „Мадарският конник” – Шумен;

Ивайла Костова – специална награда от национален детски конкурс „Наследници на Дечко Узунов” - Казанлък;

Алекс Тодорова – специална награда от национален детски конкурс „Наследници на Дечко Узунов” - Казанлък;

Калина Иванова – трето място и медал от Световен конкурс за детска рисунка „Малкият зограф” – Банско,jрета награда и медал от Международен детски конкурс „Децата рисуват цветята, морето, света…” – Поморие;

Деница Миткова – второ място и медал от международен детски конкурс „Децата рисуват цветята, морето, света…” – Поморие;

Айдинер Чочев – lторо място от kационален конкурс за детска рисунка „Пролет върху листа” – Кюстендил, jрето място от Национален конкурс за ученическа рисунка „Пейзаж от моята България” – Троян;

Мерсин Занков – трето място и медал от Национален детски конкурс „Мадарският конник” – Шумен;

Детски фолклорен ансамбъл "Развитие" - специална награда от ХVІ Международен детски етнофестивал "Децата на Балканите - с духовност в Европа";

Изявените деца на Детски комплекс "Йовко Йовков":

Искрен Емилов Йорданов - гъдулка, с ръководител Пламен Пенчев, носител на II-ро място и сребърен медал от IX Национален фолклорен конкурс – Русе 2016;

Фолклорна група с ръководител Пламен Пенчев;

Даниела Станева – III място от III Национален фолклорен конкурс за северняшка песен „Море, песен екна…..“ – Севлиево 2016;

Школа ВВ-АРТ с ръководител Васко Василев;

Музикална певческа школа с ръководител р-л Цветан Цонев:

Мария Сунай Мустафа и Моника Владимирова Тодорова - дует – II място от XII Национален фестивал за млади изпълнители на българска патриотична песен „Родолюбие 2016“ – Панагюрище и първо място от Първи младежки конкурс за изпълнение на възрожденска песен „Вятър ечи, Балкан стене“ – Дряново 2016;

Връчени бяха и колективни награди, всяка придружена с ваучер за 50 лв. и благодарствен адрес към ръководителите на школите и формациите. Ето и кои са те:

Вокална формация ,,UPSTREAM  VOICES” с  вокален педагог - Ценка Горалова – Гъбенска, Арт център "Видима" с ръководител Снежана Велчева, Драматично-куклен театър с ръководител Калинка Иванова,  Школа „ВВ-АРТ” с ръководител васко Василев, Музикална певческа школа с ръководител Цветан Цонев, Школа по ИИ при НЧ "Развтие – 1870" с ръководител Ива Русинова, Детски танцов състав "Развитие", Рецитаторите към клуб по руски език с ръководител Наташа Колева, Певческа група за автентичен фолклор при Второ основно училище „Стефан Пешев“с ръководител радка Цвяткова и Детско театрално студио при НЧ "Развитие – 1870".

 

 

 

 

Първо място за Румен Гатев от конкурса "Вазовата България"
Образование
Българо-швейцарската търговска камара на работна среща в ПГМЕТ
Образование
В ПМГ "Акад. Иван Гюзелев" в Габрово се влиза с най-висок бал
Образование
Сладкарка направи захарен макет на взаимното училище
Образование
В езиков център "Видима" закриха поредна учебна година
Образование
В ПГМЕТ дадоха дипломите на учениците от випуск 2018
Образование
Изтича срокът за участие в първото класиране за гимназиите
Образование
Закриват 4 паралелки след първо класиране, две са в Севлиево
Образование
Севлиево е на трето място в областта по среден успех на матурите
Образование
В СУ "Васил Левски" за първи път се дипломираха с тоги
Образование
"Отличен" за първата година дуално обучение в Севлиево
Образование
Обучение "Изживей мечтите си" в Севлиево на 19 юни т. г.
Образование
От днес се кандидатства за прием в гимназиите, може и онлайн
Образование
Почти за шест паралелки са незаетите места в гимназиите
Образование
СУ "В. Левски" е четвърто по успех на изпита след 7-ми клас в областта
Образование
Проекти на ученици от ПГМЕТ са отличени като най-добри
Образование