Трима са задържани при полицейска операция днес, плюс лице, обявено за общодържавно издирване

Четири вида наркотични вещества: 80,5 грама марихуана, 59 грама метамфетамин, 2 грама хашиш и 0,6 грама екстази, са иззети при специализирана полицейска операция, проведена днес на територията на община Севлиево.

Намерени са още две електронни везни, парична сума в размер на над 10 000 евро и шест монети, част от които представляват културно-историческа ценност. Задържани са трима души – двама криминално проявени мъже на 40 и 46 години и жена на 36 години.

Паралелно с действията по противодействие на престъпността беше осъществен и засилен контрол по линия на пътната безопасност и обществения ред. Проверени са 660 лица, сред които 12 лица от криминалния контингент, както и 532 моторни превозни средства. Установено е едно лице, обявено за общодържавно издирване, а две лица са задържани за нарушаване на обществения ред.

При контролната дейност са установени 39 случая на превишена скорост. За други нарушения на ЗДвП са съставени  6 акта за установяване на административни нарушения и са наложени 63 глоби с фиш. Съставени са 5 протокола по чл. 81 от Закона за МВР, 4 протокола по чл. 65 от Закона за МВР и са издадени 4 полицейски разпореждания по чл. 64 от Закона за МВР.

Специализираната полицейска операция беше проведена по разпореждане и под ръководството на директора на ОДМВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов, с акцент върху противодействието на престъпленията, свързани с държането, разпространението и употребата на наркотични вещества, противодействието на конвенционалната престъпност и повишаването на пътната безопасност. В операцията участваха служители на ОДМВР – Габрово, Районно управление – Севлиево и Дирекция „Жандармерия“.