Триумф! - Трета европейска титла за Виолета Литовска

С трета европейска титла триумфира на шампионата по карате в Грузия Виолета Литовска. Тя спечели титлата на Стария континет в дисциплината кумите.

Изображение - 370

Литовска се би в най-леката категория при жените - под 50 кг. и спечели безапелационно златото, макар че й костваше много диети, дълго сваляне на килограми и дори в последния момент на кантара, се наложи отново да сваля, за да влезе в категория. Нашето момиче за пореден път показа сила на духа и характер и спечели финалната си среща с ипон още в редовното време.

Литовска е възпитаничка на севлиевския клуб по карате. Първата й европейска титла е от Киев през 2009 година, когато тя е още ученичка. През 2011-та Виолета отново стана шампион на Стария континент при девойките старша възраст на провелото се в Литва първенство.