Трудна победа измъкна "Ботев" от ФК "Севлиево"

Трудна победа измъкна "Ботев" от ФК "Севлиево&quo

снимка: sportal.bg

В изключително драматичен мач, в който отборът на Севлиево се би мъжки и показа достойна игра, врачаните от "Ботев" отнесоха победа с 3:2. Мачът бе в първенство от Северозапазна Б група, а на полувремето Севлиево водеше с 2:0.

Първият гол във вратата на врачани падна още в 5-тата минута от началото на срещата. Резултата откри Добрин Иванов с глава. Пет минути по-късно след добра игра на Мирослав Иванов, той изведе Искрен Писаров, който увеличи на 2:0.

В 15-тата минути врачани имаха възможност за гол, но футболист на Севлиево изчисти топката от голлинията. В 19-та минути  Венци Иванов засече с глава центриране на Тодор Чаворски, но стражът на домакините Илия Кънчев прояви завиден рефлекс. В 23-та мин. грешка в отбраната на Севлиево позволи на Христо Спасов да шутира от няколко метра. Кънчев обаче отново се намеси решаващо. В 33-та мин. Венци Иванов си пробва късмета за пореден път, но прати кълбото покрай страничната греда. В добавеното време вратарят на домакините отрази страхотен изстрел на Тодор Чаворски по диагонала. В 55-та мин. Стилиян Михайлов пробяга необезпокояван половината терен и се опита да преодолее технично Иван Иванов. Шутът му обаче премина до лявата греда. В 57-та мин. Михайлов пробва да лъже стражът на ботевци и се засуети, вместо да запише името си сред голмайсторите.

Врачани намалиха на 2:1 в 70-та мин. В 74-та мин. вратарят на Севлиево спаси сигурен гол след изстрел от упор, а при последвалия корнер капитанът на гостите Георги Иванов не успя да отбележи, въпреки, че бе на близо два метра от вратата. В 78-та минута врачани поискаха дузпа, но вместо това реферът Станислав Тодоров вдигна жълт картон за симулация на Христо Спасов. В 83-та минута равенството беше възстановено, а три минути по-късно "Ботев" стигна до пълен обрат след нов гол на Иванов, възползвал се от асистенция на Милен Василев.