В дъжд и кал Хакан Халми спечели битката в Троян

снимка: архив, viasport.bg

При тежки метеорологични условия и много вода по трасето в Троян завърши последния кръг на  BMU Европейски шампионат и Гран При Троян. Заради многото вода, която се изля над трасето, то беше кално и трудно, но надпреварата премина без нито един инцидент.

87 пилоти от 6 нации стартираха в последния кръг от Еврошампионата по мотокрос. Местният любимец Майкъл Иванов спечели първия манш в МХ2, но във втория повреда в мотоциклета го лиши от успеха, който заслужи Хакан Халми.

Румънецът Адриан Радуца срази конкурентите в МХ1. В MX победител стана Владимир Попов, Антонис Сагмалис спечели при 85-кубиковите мотори, а Християн Георгиев при най-малките.