В Ямбол и в Македония мериха сили колоездачите от клуб "Хоталич"

В Ямбол и в Македония мериха сили колоездачите от клуб
През изминалата неделя клуб Хоталич-Севлиево взе участие в 2 различни състезания като едното бе по XCO-крос кънтри олимпик в Ямбол и другото по DOWNHILL-спускане в Северна Македония.

Състезанието в Ямбол се организира за първи път, но по всяка вероятност ще стане традиционно, след като местната Община изгради трасе с различни нива на трудност по XCO.

Севлиевският колоездачен клуб "Хоталич" бе представен от трима състезатели - Александър Иванов (възрастова група деца 13-14 г.), Надежда Недялкова и Деяна Маринова (деца 10-12 г.). Ето какво разказва за това представяне Светлин Гатев - треньор на клуба:

Александър кара здраво и зае пето място. С това представяне не се качи на стълбичката, но пък извади късмет, спечели томболата и се сдоби със 150 лева и сега си ги харчи с кеф. Даяна Маринова имаше нещастието с падане на веригата. След бърз ремонт успя да навакса, но не толкова, че да стъпи на третото място и стана четвърта. Надежда Недялкова даде всичко от себе си и стана втора.

Интересен момент бе , че в тази категория пуснах в обща надпревара и момчетата и момичетата и чест прави на Надя, че пусна пред себе си само едно момче от "Янтра Исполин" - Габрово, като изостана само 54 секунди от него. Жалко, че другият наш крос кънтри карач Михаил Костадинов не успя да се включи в надпреварата, но предстоят още доста състезания които са в плана му. Прекрасно е, че тази крос кънтри групичка се развива и със сигурност ще преживеем още доста приятни емоции с тях.

Другата част от клуба взе участие в десетото издание на състезание в Северна Македония, в парк Пелистер (в близост до Битоля). Дестинацията е популярна сред българските спускачи, които досега са имали участие в шест от десетте издания. Според Светлин Гатев интересът към този евент е обясним с близката локация и добрата комуникация.

Тази година участниците бяха от Македония, Гърция, България, Кипър, Албания, Косово и Азърбайджан. Севлиевската група бе представена от Борислав Георгиев (Mini Juniors), Симеон Йорданов (Mini Juniors), Андрей Димов (Masters) и Стивиан Гатев (ELITE).

Симеон Йорданов бе най-младият участник - с малко опит и много желание, споделя Светлин Гатев. След не малко тренировки се класира петнайсти от 19 участници. Борис Александров в същата категория е една позиция по наред от Симеон. Андрей Димов завърши четвърти, а Стиви Гатев, който преди четири година прибра най-голямата награда като победи Александос Топкароглу, този път не намери правилният ритъм и подобрявайки с 14 секунди квалификационния си рън, не успя да победи кипърският шампион със секунда, затова остана втори.