Венцислав и Христо избраха "Раковски" пред големите грандове

Венцислав и Христо избраха "Раковски" пред големите гр

Венцислав и Христо Христови с треньора Ивайло Досев

Братята Венцислав Христов и Христо Христов предпочетоха да се състезават за севлиевския клуб по самбо и джудо "Раковски" и загърбиха по-апетитни предложения на провелия се на 17 февруари в столичната зала „Универсиада“ Държавен личен шампионат по джудо за младежи и девойки. Спортната надпреварат премина с участието на 48 джудо-клуба от цяла България с общо 371 състезатели.

Изображение - 2120

Венцислав и Христо са бивши състезатели на столичния клуб по джудо ЦСКА, а миналата година завършиха спортното училище "Ген. Владимир Стойчев"

Отборът на СК "Раковски" участва с двамата братя Христови. В категория +100 кг Венцислав Христов спечели сребърен медал, а Христо Христов завоюва бронзово отличие в същата категория. Двамата братя допуснаха загуба единствено от представителя на "Локомотив" София, който стана шампион в категорията. Венцислав и Христо са бивши състезатели на столичния клуб по джудо ЦСКА, а миналата година завършиха спортното училище "Ген. Владимир Стойчев", напомнят от севлиевския клуб и благодарят на двамата спортисти, че предпочетоха да се състезават за родния си клуб, макар да не са липсвали апетитни предложения от други столични грандове.

Изображение - 2121

При девойките младша възраст Преслава Данева спечели сребърен медал в кат. 63 кг.

На следващия ден, 18 февуари, се проведе Държавният личен шампионат по джудо за  юноши и девойки младша възраст. В него се включиха 53 клуба с 307 състезатели. Пет деца защитаваха честа на клуб "Раковски" Севлиево в надпреварата.

При девойките младша възраст Преслава Данева спечели сребърен медал в кат. 63 кг. При юношите младша възраст Радислав Симеонов отново бе на висота и само малшанса не му позволи да стане държавен шампион. Състезателят ни завоюва сребърен медал сред огромната конкуренция и 6 оспорвани схватки в кат. 38 кг. В същата категория другият наш представител Христо Илиев зае 9-то място.

В категория 34 кг Цанко Станев достигна до 7-ма позиция. Последният наш представител  Марко Марев в кат. 42 кг се класира на 13-то място.

От спортния клуб благодарят на родителите на спортистите за подкрепата, която дават на децата, но и на "Дженерали застраховане" АД  и  г-н Момчил Кънев - управител на "Никипласт-М" за финансовата подкрепа.