Търсене

Злато и два пъти сребро за водните ни спасители

Плувкините от Севлиево - от двете страни на почетната стълбица, с фланелките на "Викинг-2008"

Златен медал спечели Теодора Георгиева (16 год.) , а сребърен Йоанна Станчева (16 год.) във възрастова група „Юноши и девойки старша възраст“ на провелия се в Благоевград трети национален турнир по водно спасяване „Ичко войвода“. Успешно представяне регистрира и Боян Ботев (58 год.) във възрастова група 40+, като спечели сребърен медал в дисциплината 100 м спасяване със спасителен буй и плавници, а в комплексното класиране заслужи бронзовото отличие.

Изображение - 2720

Отборът на "Викинг-2008-Севлиево"

В състезанието частваха над 155 състезатели  от 15 отбора, разпределени в пет възрастови групи. Тримата състезатели на отбора от Севлиево „Викинг 2008“  взеха участие в трите индивидуални дисциплини, включени в състезателната програма – хвърляне на спасително въже на 12.5 метра, извличане на манекен 50 м., и 100 м спасяване със спасителен буй и плавници.

Отлично представяне на Йоанна Станчева и Теодора Георгиева им заслужи място на почетната стълбица и в комплексното класиране, след като двете постигнаха най-добри лични времена, а от трибоя Йоанна се окичи със сребърен медал, Теодора  спечели бронзовото отличие.